REKLAMA

Referendum w Bodzanowie: Wójt pozostaje na stanowisku

REKLAMA

Niedzielne referendum w gminie Bodzanów o odwołanie wójta, Jerzego Staniszewskiego, zakończyło się pomyślnie dla urzędującego włodarza. Mieszkańcy gminy opowiedzieli się za obecnymi władzami gminy.

Pomysłodawcami głosowania, które odbyło się 24 kwietnia w Bodzanowie byli lokalni działacze – referendum miało na celu odwołanie władz gminy i rozpisanie kolejnych wyborów. Szerzej o sprawie pisaliśmy wcześniej.

[button link=”http://petronews.pl/bedzie-referendum-o-odwolanie-wojta-ostry-spor-w-bodzanowie/” color=”default”]Będzie referendum w Bodzanowie[/button]

Wójtowi została przedstawiona lista zarzutów, które wydrukowano na materiałach, zachęcających do głosowania przeciw wójtowi. Kilka dni przed referendum Sąd Okręgowy w Płocku orzekł, że zarzuty są nieprawdziwe. To ostatecznie przesądziło o wyniku.

Z 6.775 osób uprawnionych do głosowania, na referendum stawiło się 231 osób (frekwencja wyniosła 3,41%). Oddano 222 głosy ważne, w tym 199 za odwołaniem wójta. Tyle samo osób zagłosowało w sprawie odwołania Rady Gminy, z tym, że mniej było głosów ważnych – 221, a za odwołaniem rady były 203 osoby.– Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom, niezależnie od ich poglądów. Razem przeciwstawiliśmy się politycznej zemście, realizowanej z bardzo niskich pobudek – mówił zwycięzca referendum.

Sprawę skomentował także poseł Piotr Zgorzelski, były starosta powiatu płockiego. – Bardzo się cieszę, że sprawa tak zjednoczyła mieszkańców gminy Bodzanów, którzy zdecydowali się poprzeć wójta. To ważna lekcja dla wszystkich, którzy próbują politycznego awanturnictwa i nieodpowiedzialnie szastają publicznymi pieniędzmi, narażając budżet gminy na niepotrzebne eksperymenty – mówił Zgorzelski.

Koszt zorganizowania referendum wyniósł gminę Bodzanów 20 tysięcy złotych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU