REKLAMA

Przebudują pływalnię Jagiellonka

REKLAMA

Nie tak dawno Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę pływalni miejskiej Jagiellonka. Wobec niepewnego losu Kobylanki, wszyscy zastanawiają się, jak będzie wyglądał remont już trochę zapomnianej pływalni.

Planowany jest remont i przebudowa istniejących niecek basenowych wraz z plażami. Mówi się również o zastosowaniu w obiekcie odnawialnych źródeł energii. Obecnie w skład hali basenowej wchodzi basen sportowy podzielony na 6 torów, przeznaczony dla 50 osób oraz basen rekreacyjny o zmiennej głębokości przeznaczony dla 20 osób.

Remont będzie polegał na skuciu dotychczasowej powierzchni, wykonaniu korekt oraz nowych okładzin. Ważnym punktem jest dostosowanie niecek dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Część małego basenu zostanie również spłycona tak, by mogły z niej korzystać dzieci od 0-3 lat. W strefie dla dzieci powstaną atrakcje wodne. Nie powinniśmy jednak spodziewać się zbyt wiele, ponieważ przetarg zawiera zastrzeżenie, że przy projektowaniu atrakcji mają być wykorzystane dotychczasowe instalacje. Na basenie sportowym będzie także możliwe rozgrywanie zawodów. Basen ma zostać przebudowany zgodnie wytycznymi Światowej Federacji Pływackiej.Oferty przetargowe można składać do 27 czerwca. Zwycięzca do 15 października ma przedstawić koncepcję wraz z kosztorysem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU