REKLAMA

Poszukiwania następców Roberta Lewandowskiego czy Płocki Festiwal Światła? Zbliża się głosowanie na najlepsze projekty

REKLAMA

W poniedziałek władze miasta ogłosiły najnowsze informacje, dotyczące 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. Już niedługo rozpocznie się głosowanie na najlepsze projekty.

7 września, podczas konferencji prasowej na nowym boisku do piłki ręcznej przy SP nr 21, prezydent Andrzej Nowakowski przedstawił wyniki weryfikacji formalnej projektów zgłoszonych do 9. edycji BOP. Boisko jest przykładem projektu zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Do 26 lipca był czas na zgłaszanie swoich projektów, następnie Urząd Miasta Płocka przeprowadził weryfikację formalną 61 propozycji projektów do realizacji w przyszłym roku. Płocczanie zgłosili 14 projektów ogólnomiejskich i 47 osiedlowych.

fot. Wiktor Pleczyński

Pozytywnie weryfikację przeszło 50 projektów, z czego 11 ogólnomiejskich i 39 osiedlowych. Jeden projekt został wycofany przez pomysłodawcę. Podczas weryfikacji formalno-prawnej negatywnie oceniono 3 projekty ogólnomiejskie i 7 osiedlowych.

Lista projektów jest dostępna na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Płocka. Głosowanie na projekty, które otrzymały pozytywną ocenę, rozpocznie się 28 września i będzie trwało do 11 października. Władze miasta zachęcają do głosowania internetowego poprzez stronę BOP. Bezpośrednie głosowanie będzie możliwe w punkcie Urzędu Miasta Płocka przy ul. Misjonarskiej 22.– Do tej pory wybraliśmy do realizacji 102 projekty, z czego 76 już zostało oddanych, 20 w przygotowaniu, a 6 można tak powiedzieć, w zawieszeniu, bo z jakichś różnych powodów nie mogą być zrealizowane – podsumował prezydent Andrzej Nowakowski.

Rusza kolejny Budżet Obywatelski Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU