REKLAMA

Płockie żłobki dostaną dofinansowanie

REKLAMA

W województwie mazowieckim powstanie 431 nowych miejsc w żłobkach. Ma to związek z tegoroczną edycją rządowego programu „Maluch”Ponad 22 mln zł na poprawę opieki nad maluchami w 2015 roku przekaże wojewoda mazowiecki, publicznym i prywatnym placówkom. Do Płocka trafi ponad 556 tys. zł.

PowiązaneTematy

Głównymi beneficjentami będą żłobki miejskie. W konkursie ofert z powodzeniem wzięły udział również dwie prywatne placówki opiekuńczo-wychowawcze, który uzyskały łącznie ponad 100 tys. zł dotacji na zapewnienie funkcjonowania 35 miejsc opieki, nad dziećmi do lat 3.

Program „Maluch” jest elementem polityki prorodzinnej rządu. Ma on na celu wspieranie opieki nad dziećmi do lat 3. Dofinansowanie przeznaczane jest na tworzenie nowych miejsc opieki, zapewnienie funkcjonowania istniejących placówek oraz dostosowanie ich do potrzeb lokalnej społeczności. Inicjatywa ta umożliwia rodzicom i opiekunom podjęcie aktywności zawodowej.Dzięki dofinansowaniu z programu „Maluch”, od 2011 roku w województwie mazowieckim powstało 1 213 nowych miejsc w żłobkach. Z roku na rok zainteresowanie programem rośnie, dotychczas na ten cel przeznaczono 33 mln zł. Od 2013 roku o dotację mogą ubiegać się również podmioty prywatne.

Realizacja projektu pozwoli na zapewnienie funkcjonowania 151 miejsc w płockich żłobkach. Dzięki dofinansowaniu podmiotów prywatnych, rodzice dzieci uczęszczających do takich placówek opiekuńczo-wychowawczych mogą zaoszczędzić blisko 250 zł miesięcznie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU