Płockie talenty nagrodzone

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wielkie talenty młodego pokolenia płocczan koncertowały w poniedziałek w Państwowej Szkole Muzycznej. Okazją było wręczenie nagród Prezydenta Miasta Płocka za osiągnięcia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

Prezydent Andrzej Nowakowski podkreślał w swoim wystąpieniu na początku uroczystego wieczoru, że docenia ciężką pracę młodych artystów i dlatego pięć lat temu postanowił przyznawać im nagrody. – Jesteście ambasadorami Płocka – mówił do zgromadzonej w sali koncertowej młodzieży.

Nagrody I stopnia w kategorii “muzyka” otrzymali:

  • Adrian Żachowski i prowadzący prof. Tomasz Kacprzak,
  • Szymon Parulski i prof. Jacek Grochocki,
  • Wiktor Mieczykowski i prof. Anna Rzymyszkiewicz,
  • Natalia Sieklucka i prof. Dariusz Wiączek
  • Emma Moss.

W kategorii “taniec nowoczesny” przyznano taką nagrodę grupie tanecznej Showdance Bis i prowadzącej ją Małgorzacie Staniszewskiej.

Nagrody II stopnia otrzymał w kategorii “muzyka” zespół muzyczny Bemolla i opiekun Bogdan Marciniak oraz w kategorii  “taniec nowoczesny” grupa taneczna Pląs i prowadząca Agata Siejca.

Nagrody III stopnia przypadły w udziale Kindze Michalak i prof. Grzegorzowi Dębskiemu, a także Marii Stępień i prof. Renacie Lubowieckiej-Grochockiej w kategorii “muzyka” oraz zespołowi Cheerleaders “Impresja” i prowadzącej Katarzynie Sylwestrzak.

Tego wieczoru dzieci i młodzież władały sceną i sercami widowni. Wokalne, instrumentalne i taneczne talenty rządziły uśmiechami i wzruszeniami widowni. Niektóre utwory były naprawdę trudne i wymagające dużego kunsztu. Mimo wszystko, młodzi muzycy wykonywali je na bardzo wysokim poziomie, profesjonalnie.

Ten wyjątkowy koncert był wynikiem ciężkiej pracy i poświęceń młodziutkich artystów, ale także ich opiekunów. Był również nagrodą dla rodziców, którzy przeżywają każdą nutę wygraną, wyśpiewaną i wytańczoną przez ich dzieci.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji