REKLAMA

Płockie pogotowie zyskało dwa nowe ambulanse

REKLAMA

Dwa nowe ambulanse trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Pojazdy typu C, to jednostki intensywnej opieki przeznaczone do akcji ratunkowych.

5 lutego marszałek Adam Struzik przekazał Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego dwa nowe ambulanse. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył ponad 1,2 mln zł. Zakup był możliwy dzięki unijnym funduszom na walkę z COVID-19.

Flota płockiego pogotowia wzbogaciła się o dwa specjalistyczne ambulanse sanitarne typu C marki Volkswagen Crafter. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, nowoczesne karetki to usprawnienie pracy ratowników medycznych i większa szansa na skuteczną pomoc pacjentom.

– Transportów medycznych jest coraz więcej. Oprócz wyjazdów do pacjentów z różnymi schorzeniami, po wypadkach, ratownicy codziennie wyjeżdżają do pacjentów covidowych. Dlatego karetki muszą być w bardzo dobrym stanie technicznym, a aparatura w nich umieszczona – wysokiej jakości. Taki sprzęt staramy się zapewnić mazowieckim szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego – mówił marszałek Adam Struzik.fot. Wiktor Pleczyński

Karetki są wyposażone w między innymi:

 • nosze z transporterem z uprzężą pediatryczną,
 • defibrylator z możliwością dokonywania teletransmisji zapisu EKG do ośrodka kardiologii inwazyjnej,
 • respirator z zestawem tlenowym,
 • urządzenie do masażu klatki piersiowej.

Ambulanse będą na wyposażeniu zespołów ratownictwa medycznego, stacjonujących w miejscu wyczekiwania przy ul. Armii Krajowej 62 w Płocku oraz w podstacji w Wyszogrodzie.

W ramach pierwszego etapu projektu unijnego walki z epidemią COVID-19, do płockiej stacji pogotowia ratunkowego trafił ambulans oraz bus do przewozów osób zakażonych. W latach 2019-2020 samorząd Mazowsza doposażył placówkę w 10 nowoczesnych ambulansów ze specjalistycznym sprzętem medycznym (nosze z transporterem, defibrylator, respirator, urządzenie do masażu klatki piersiowej) o łącznej wartości ponad 5,2 mln zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Radom says:

  CPR Radom pozdrawia płockie pogotowie. Dajecie jeszcze radę ?

 2. Oczywiście Kuminka nie mogło zabraknąć says:

  PSL najlepiej wychodzi przy przecinaniu wstęg…jak za Gierka :-D

  • Jest i przedstawiciel watykańskiego says:

   okupanta w czarnej kiecce – tym nigdy mało, ciekawe ile wziun za pośfencenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU