REKLAMA

Płockie obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Kombatanci, delegacje oraz uczniowie płockich szkół wzięli udział pierwszego dnia września w uroczystościach, upamiętniających rocznicę wybuchu II wojny światowej.

1 września w Płocku odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kwiaty złożono na Płycie Nieznanego Żołnierza oraz pod tablicą przy kościele św. Stanisława Kostki, upamiętniającą poległych na wojnie płocczan.

PowiązaneTematy

fot. Wiktor Pleczyński

Wiceprezydent Roman Siemiątkowski podczas obchodów zaznaczył, że obecna rocznica ma szczególne znaczenie w sytuacji toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny. Napaść Rosji na Ukrainę zburzyła nadzieje i poczucie, że po tragedii II wojny światowej w Europie nigdy więcej nie dojdzie do kolejnego konfliktu.– Miejmy nadzieję, że ta wojna szybko się skończy, że skończy się zwycięstwem Ukrainy i na przyszłorocznych uroczystościach już będziemy spokojni, że nic nam nie zagraża – mówił wiceprezydent Roman Siemiątkowski.

Uroczystość przed Płytą Nieznanego Żołnierza poprowadził Michał Kacprzak, nauczyciel historii z Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. obserwer says:

  nie było kogoś lepszego na stanowisku prowadzącego? Czy pan prowadzący powinien powiedzieć o reparacjach?

 2. Anonim says:

  Lewak piszący do wybiórczej przemawia przy okazji takiej rocznicy. Koniec świata. Dobrze, że głównego przedstawiciela „volksdeutsche partei” na Płock nie było, choć tyle.

  • pytacz says:

   w pełni popieram wpis Anonima.Pytam więc gdzie jest genarał ups gospodarz.Czyżby był na campusie u kolegi ze stolicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: