REKLAMA

Płocki projekt jednym z dwóch najlepszych w województwie

REKLAMA
Projekt, realizowany przez Fundację w ramach V edycji konkursu grantowego, okazał się jednym z dwóch najlepszych na Mazowszu i będzie reprezentował województwo w eliminacjach krajowych Konkursu na Europejską Nagrodę Prewencji Kryminalnej ECPA.

Dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”, Fundacja Odnowy Zabytków Płocka Imienia Bolesława Krzywoustego w partnerstwie z Komendą Miejską Policji w Płocku, realizuje projekt „Nuta historii, powiew twórczej teraźniejszości przepisem młodzieży dla Płocka Przyszłości”. Fundacja najpierw przeszkoliła płockich nauczycieli i podczas warsztatów nauczyła, jak ciekawie mówić o płockiej historii i zabytkach, a także jakie konsekwencje karne grożą za ich dewastację. Później zorganizowała dla młodzieży konkurs na najlepsze projekty graffiti, łączące historię miasta ze współczesnością.

Zwycięskie prace możemy już oglądać na płockich ulicach, m.in. na ścianie Spółdzielczego Domu Kultury, na południowej stronie garażu przy Rutskich 7, przy Batalionów Chłopskich 7, na Rembielińskiego 15 i w klubie muzycznym Czarny Kot. Obecnie realizuje ostatni etap projektu – konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich pod hasłem „Sztuka współczesna kontra wandalizm”.

Projekt, realizowany w ramach wsparcia Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”, został zgłoszony przez partnera – Komendę Miejską Policji do eliminacji wojewódzkich konkursu na Europejską Nagrodę Prewencji Kryminalnej ECPA, który organizuje Europejska Sieć Zapobiegania Przedsiębiorczości EUCPN. Okazał się on jednym z dwóch najlepszych na Mazowszu! W tym miesiącu Wojewoda Mazowiecki zaprezentuje go podczas eliminacji krajowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Finał konkursu, który zaplanowano w grudniu, odbędzie się – z racji przewodnictwa w Radzie Europy – na Cyprze. Zwycięzca otrzyma 20 000 Euro.Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU