REKLAMA

Płocki policjant wyróżniony za ratowanie najciężej chorych

REKLAMA

Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Płocku wykazał się szczególną determinacją i systematycznością w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Policjant od chwili pokonania zakażenia koronawirusem oddał 5 litrów osocza, od lat oddaje też krew.

Andrzej od ponad 24 lat realizuje się zawodowo w pionie kryminalnym płockiej komendy Policji. Na co dzień to skromny i uśmiechnięty człowiek. W grudniu zachorował na COVID-19. Kiedy wygrał walkę z wirusem, postanowił wspomóc leczenie chorych.

Funkcjonariusz pod koniec stycznia pierwszy raz oddał osocze. Do połowy kwietnia oddał je aż siedem razy i jak mówi, to nie koniec. Dopóki jego zdrowie na to pozwoli, będzie nadal systematycznie oddawał ten cenny lek, by pomóc najciężej chorym.

– Na tę chwilę Andrzej oddał blisko 5 litrów osocza. Nasz kolega regularnie od kilkudziesięciu lat oddaje krew, ratując ludzkie życie – zaznacza Komenda Miejska Policji w Płocku.



Płocki policjant w sumie oddał aż 46 litrów krwi. Za swoje ogromne serce okazane drugiemu człowiekowi, funkcjonariusz został wyróżniony przez ministra zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

– Jesteśmy dumni z postawy naszego kolegi. Mamy nadziejże, że za wieloletnią służbę drugiemu człowiekowi, nie opuści go zdrowie i tak, jak i on pomaga innym, tak i w życiowej potrzebie, on sam otrzyma wsparcie – podkreślają policjanci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU