REKLAMA

Płocki koncern zwiększa wsparcie dla Nafciarzy

REKLAMA

PKN Orlen nadal będzie wspierał Wisłę Płock. Koncern i klub podpisują umowę na finansowe wsparcie zespołu piłkarzy nożnych na kolejny sezon piłkarski 2017/ 2018. Sponsoring płockiego koncernu na rzecz niebiesko-biało-niebieskich został zwiększony niemal dwukrotnie w stosunku do poprzedniego sezonu.

Jak wyjaśnia PKN Orlen, decyzja w sprawie zwiększenia wsparcia finansowego dla piłkarzy nożnych została podyktowana, podobnie jak w ubiegłym sezonie, społeczną odpowiedzialnością wobec partnerów i odpowiada na oczekiwania kibiców płockiego klubu.

Założeniem umowy jest współpraca na najbliższy sezon piłkarski z opcją jej przedłużenia, po weryfikacji oczekiwań i przebiegu współpracy w okresie jej trwania. Kontynuacja współpracy opierać się będzie na dofinansowaniu bieżącej działalności klubu oraz na zakupie przez koncern karnetów na mecze rozgrywane w Płocku w najbliższym sezonie Ekstraklasy.

– Zawarcie umowy z Wisłą Płock na kolejny sezon piłkarski wynika z naszej odpowiedzialności wobec lokalnych interesariuszy – powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN Orlen. – Jest również przykładem troski o rozwój lokalnego sportu i propagowania go na arenie krajowej, a nawet międzynarodowej. PKN Orlen przywiązuje do spraw Płocka i regionu szczególną uwagę, dlatego wsłuchujemy się w potrzeby lokalnej społeczności i odpowiadamy na nie w miarę naszych możliwości. Wierzę, że dotychczasowa działalność Spółki w ramach programu „ORLEN Dla Płocka” przynosi obu stronom pozytywne efekty i zadowolenie. Cieszę się, że nasze wsparcie udzielone klubowi w poprzednim sezonie, umocniło jego pozycję. Mam nadzieję, że w znaczący sposób pomogło także kadrze szkoleniowej i zawodnikom podnosić poziom umiejętności, rozgrywać dobre mecze, a co za tym idzie, utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek krajowych. Chciałbym, aby nadchodzący sezon przyniósł sympatykom piłki nożnej jeszcze więcej radości i satysfakcji, a Klubowi – stabilizacji, tak potrzebnej do osiągania sukcesów – dodał Wojciech Jasiński.Przypomnijmy, iż w ostatnim sezonie sportowym PKN Orlen wspierał także Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, które zrealizowało wiele projektów z zakresu sportu amatorskiego i juniorskiego. W ramach projektu „Piłkarskie Wakacje z ORLENEM”, zrealizowanego w ubiegłym roku, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, poznali podstawowe zagadnienia techniki i taktyki piłki nożnej, prowadzone w formie gier i zabaw ruchowych przez trenerów Stowarzyszenia SM Wisła Płock. Poza treningami piłkarskimi, prowadzonymi dla ok. 400 dzieci i młodzieży, odbyły się także dodatkowe atrakcje, takie jak: wizyta w płockim ogrodzie zoologicznym, zabawy w Parku Linowym, wyjście na pływalnię miejską, turniej plażowej piłki nożnej nad zalewem Sobótka, spotkanie z piłkarzami Wisły Płock i inne. W ramach zawartej już umowy, koncern dofinansował także zakup sprzętu sportowego dla juniorów Wisły i kursy trenerskie dla kadry szkoleniowej zespołów młodzieżowych. W tym roku w półkoloniach piłkarskich weźmie udział kolejna grupa dzieci, a program będzie podobny jak w ubiegłej edycji.

– To dla nas ogromna satysfakcja, że PKN Orlen pozostanie głównym sponsorem płockiej Wisły – powiedział Jacek Kruszewski, Prezes Zarządu Wisła Płock SA. – Staraliśmy się, aby w poprzednim sezonie sprostać wyzwaniu, jakim było dostosowanie się do standardów największej polskiej firmy. Uważam, że daliśmy radę zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, i mam nadzieję, że koncern również jest ze współpracy z nami zadowolony. W imieniu klubu, a także naszych fanów, serdecznie dziękuję władzom koncernu i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że PKN Orlen będzie w dalszym ciągu wspierał Wisłę Płock, w dodatku na nowych, korzystniejszych dla klubu warunkach – dodał prezes klubu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU