Płocka straż miejska kontroluje osiedla

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cały kwiecień mają trwać kontrole prowadzone przez płocką straż miejską. Funkcjonariusze sprawdzą estetykę, stan techniczny i czystość wszystkich osiedli w Płocku.

Straż Miejska w Płocku co roku prowadzi przegląd stanu osiedli w całym mieście. Rejonowi strażnicy miejscy prowadzą kontrolę sami albo wspólnie z przedstawicielami administracji osiedli.

Strażnicy sprawdzą stan:

  • estetyczny budynków,
  • czystości na osiedlach,
  • techniczny ławek, śmietniczek, placów zabaw,
  • altanek śmietnikowych i utrzymania czystości w ich obrębie,
  • wejść do klatek schodowych, chodników oraz ulicznego oświetlenia,
  • dróg i prawidłowości ich oznakowania.

– W latach poprzednich najczęściej ujawnione nieprawidłowości dotyczyły między innymi: nietypowych śmieci pozostawionych przy altanach śmietnikowych, wymiany piasku w piaskownicy, ubytków w chodnikach, urwanych koszy na śmieci, zamalowanych znaków drogowych, braku tabliczek z nazwami ulic, piachu i liści zalegających przy krawężnikach czy na chodnikach oraz wraków pojazdów – wyjaśnia Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Po przeprowadzeniu kontroli, administracja osiedla otrzymuje raport, na podstawie którego musi w wyznaczonym terminie usunąć problemy, jakie wykryli strażnicy. Kontrole będą trwać do końca kwietnia.

Podziel się:

4 komentarze

  1. Zlikwidowac dokarmianie kotów pod klatkami schodowymi i wyznaczyć miejsca w oddaleniu od zabudowań i aut. To jest bolączką wielu miejsc.

  2. Zapraszam Strażników miejskich na mały przechodniak między blokami z ul. Żytniej na ul. Jesienną w krzakach jest pełno śmieci a chodnik sam już prosi żeby go zwinąć. Według władz spółdzielni jest to teren miasta .

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji