REKLAMA

Płocka politechnika uwzględni w kwalifikacji wyniki egzaminów zawodowych

REKLAMA

Politechnika Warszawska Fila w Płocku ma dobrą wiadomość dla maturzystów. Uwzględni w procesie kwalifikacji nie tylko wyniki matur, ale też egzaminów zawodowych.

Absolwenci techników będą mieli łatwiej zostać studentem Politechniki Warszawskiej. W tym roku zostaną uwzględnione przy kwalifikacji również wyniki egzaminów zawodowych. Takie rozwiązanie wprowadzono zarówno w Płocku, jak i Warszawie. W ten sposób, na 5 kierunków prowadzonych przez Politechnikę Warszawską w Płocku oraz 6 prowadzonych w Warszawie, będzie łatwiej się dostać.

Do tej pory uwzględniano jedynie matematykę, język obcy oraz przedmiot do wyboru, którym mogła być w zależności od kierunku m.in. fizyka, chemia, biologia, czy wiedza o społeczeństwie. W tym roku, po raz pierwszy, uczelnia postanowiła uwzględniać również posiadane przez kandydatów umiejętności zawodowe.PowiązaneTematy

W procedurze kwalifikacyjnej uwzględniana jest średnia arytmetyczna wyników uzyskanych w trakcie egzaminów zawodowych, skutkujących zdobyciem dyplomu technika. Dzięki dość wysokiemu przelicznikowi, dyplom technika liczy się podobnie, jak matura na poziomie rozszerzonym.

Pełną listę premiowanych zawodów i sposób przeliczania punktów można znaleźć na stronie Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.