Płocka Galeria Sztuki zaprasza na warsztaty plastyczne “W drodze na arkę”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższy weekend, 20-21 lipca, w Płockiej Galerii Sztuki odbędą się warsztaty plastyczne “W drodze na arkę”, które poprowadzi znany polski malarz, Piotr Naliwajko.

Jak podaje PGS, punktem wyjścia do twórczych działań podczas warsztatów będzie wyobraźnia i świat natury. Uczestnicy, wspólnie z Piotrem Naliwajko, zastanowią się nad zachowaniem i kształtem zwierząt, podobieństwem cech ludzkich i zwierzęcych, a następnie wykonają własnoręczne szkice ołówkiem, sepią lub węglem. Na koniec, przy użyciu farb, stworzą jedną wspólną kompozycję rodzajową.

Piotr Naliwajko jest absolwentem krakowskiej ASP. Był uczniem Macieja Bieniasza i Jerzego Dudy-Gracza. Malarz pokazywał swoje obrazy na ponad 100 wystawach w kraju i za granicą (m.in. Holandia, Niemcy, Francja, USA, były Związek Radziecki).

Naliwajko tworzy głównie portrety i układy figuralne – często w konwencji surrealistycznej symboliki. Jego twórczość dokumentują cztery filmy: “Tercet Nadęty” (W. Dobrzyński), “Christus Fahrt Autobus” (RTL Niemcy), “Bracia” (J. Wolska, H. Jantos), “Impresje” (M. Olczyk).

Warsztaty w Płockiej Galerii Sztuki odbędą się 20 i 21 lipca o godzinie 12.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji