REKLAMA

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na warsztaty plastyczne „W drodze na arkę”

REKLAMA

W najbliższy weekend, 20-21 lipca, w Płockiej Galerii Sztuki odbędą się warsztaty plastyczne „W drodze na arkę”, które poprowadzi znany polski malarz, Piotr Naliwajko.

Jak podaje PGS, punktem wyjścia do twórczych działań podczas warsztatów będzie wyobraźnia i świat natury. Uczestnicy, wspólnie z Piotrem Naliwajko, zastanowią się nad zachowaniem i kształtem zwierząt, podobieństwem cech ludzkich i zwierzęcych, a następnie wykonają własnoręczne szkice ołówkiem, sepią lub węglem. Na koniec, przy użyciu farb, stworzą jedną wspólną kompozycję rodzajową.

Piotr Naliwajko jest absolwentem krakowskiej ASP. Był uczniem Macieja Bieniasza i Jerzego Dudy-Gracza. Malarz pokazywał swoje obrazy na ponad 100 wystawach w kraju i za granicą (m.in. Holandia, Niemcy, Francja, USA, były Związek Radziecki).Naliwajko tworzy głównie portrety i układy figuralne – często w konwencji surrealistycznej symboliki. Jego twórczość dokumentują cztery filmy: „Tercet Nadęty” (W. Dobrzyński), „Christus Fahrt Autobus” (RTL Niemcy), „Bracia” (J. Wolska, H. Jantos), „Impresje” (M. Olczyk).

Warsztaty w Płockiej Galerii Sztuki odbędą się 20 i 21 lipca o godzinie 12.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU