REKLAMA

Płocka Biesiada Literacka przenosi się do sieci

REKLAMA

W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, Biesiada Literacka organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku odbędzie się online. Wirus nie przeszkodzi w zaprezentowaniu przez uczniów swojej twórczości.

Już można zgłaszać się do XXV Jubileuszowej Biedsiady Literackiej. W tym roku będzie miała formułę on-line, wymuszoną przez panujące warunki pandemii. Organizatorzy liczą jednak na udział młodych twórców, którzy będą mogli spotkać się wirtualnie.

Zgłoszenia można przesyłać do 20 listopada na adres mailowy: m.jaroszewska@bpplock.pl. Formularz można również dostarczyć do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

– Biesiada to przegląd twórczości literackiej uczniów szkół ponadpodstawowych, której celem jest pobudzanie aktywności twórczej młodzieży, umożliwienie uczestnikom zaprezentowania własnej twórczości oraz inspirowanie do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych – wyjaśnia dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Agnieszka Olczyk.

Laureaci otrzymają nagrody fundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku. Na zwycięzcę czeka Złote Pióro Mistrza XXV Biesiady Literackiej.Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Współorganizatorem jest III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU