REKLAMA

Płock zainwestuje w pomoc starszym i niepełnosprawnym

REKLAMA

Płock pozyskał ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych. Podpisano już umowę między ratuszem a władzami województwa na przekazanie środków z Unii Europejskiej.

29 czerwca w płockim ratuszu prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mariusz Frankowski podpisali dokument, zgodnie z którym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku będzie jedną z instytucji realizujących projekt „SmartCare”.

Płock pozyskał, za pośrednictwem władz województwa mazowieckiego, ponad milion złotych ze środków Unii Europejskiej, by zaangażować wykorzystanie nowoczesnych technologii do opieki nad niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi mieszkańcami miasta.

Wsparcie będzie przeznaczone dla:

  • osób niesamodzielnych z powodu wieku lub zdrowia,
  • osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym korzystających z pomocy społecznej,
  • osób z zaburzeniami psychicznymi,
  • osób z niepełnosprawnością,
  • opiekunów faktycznych.

W ramach wsparcia, zostaną przygotowane usługi opiekuńcze, medyczne i rehabilitacyjne w miejscu zamieszkania. Dzięki temu, osoby przebywające obecnie w Domu Pomocy Społecznej mają dostać szansę na usamodzielnienie.Projekt zakłada powstanie Centrum Teleopieki, które całodobowo będzie odpowiadać na wezwania do sytuacji kryzysowych. W tym celu uczestnicy projektu otrzymają urządzenia mobilne z nadajnikiem, dzięki którym po naciśnięciu jednego przycisku zostaną powiadomione odpowiednie służby, rodzina lub pracownik opieki społecznej.

Dodatkowo, powstać ma wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niesamodzielnych mieszkających w Płocku. Do dyspozycji potrzebujących zostaną oddane: wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki, kule, łózka rehabilitacyjne i koncentratory tlenu.

Poza MOPS w Płocku, projekt „SmartCare – organizacja usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych TIK” będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupnie oraz Stowarzyszenie Sensowni.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU