REKLAMA

Płock uhonorował zmarłego kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich

REKLAMA

Mariusz Wojtalewicz, który na początku listopada zmarł w wyniku zachorowania na COVID-19, został uhonorowany przez władze Płocka. Wieloletni kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich pośmiertnie otrzymał medal „Zasłużony dla Płocka”.

Mariusz Wojtalewicz, kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich, których zmarł 6 listopada w wieku 61 lat po przegranej walce z wirusem SARS CoV-2, został uhonorowany pośmiertnie za swoją działalność na rzecz miasta. Rada Miasta Płocka odznaczyła zmarłego medalem „Zasłużony dla Płocka”.

– W latach 2000-2011 kierował Domem Darmstadt, placówką Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, której celem jest promocja kultur krajów miast partnerskich Płocka oraz rozwijanie współpracy z miastami partnerskimi Płocka, z wiodącą rola Darmstadt – miasta partnerskiego w Niemczech. Zorganizował około 600 imprez i nawiązał kontakty z osobami z całego świata – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Mariusz Wojtalewicz był od 2013 roku, czyli od początku funkcjonowania instytucji, kierownikiem Muzeum Żydów Mazowieckich. Zainicjował między innymi współpracę z Ambasadą Izraela w Polsce, czy Żydowskim Instytutem Historycznym im. Emanuela Ringelbluma.Radni przyznali medal jednogłośnie.

Zmarł kierownik płockiego muzeum. Przegrał walkę z COVID-19

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU