REKLAMA

„Płock TuMy” – nowe stowarzyszenie byłego przewodniczącego płockiej Nowoczesnej

REKLAMA

– Chcemy stworzyć nowe stowarzyszenie, które będzie w stanie dokonać zmian w Płocku – mówił podczas plenerowej konferencji prasowej Bartosz Leszczyński, były przewodniczący lokalnych struktur Nowoczesnej, obecny przewodniczący Stowarzyszenia Płock TuMy. Czy to nowa siła polityczna w mieście?

Decyzja o odejściu Bartosza Leszczyńskiego ze struktur .N – wraz z osiemnastoma innymi osobami – wywołała spore poruszenie w lokalnej polityce. – Składam rezygnację z funkcji przewodniczącego Nowoczesnej w Płocku oraz rezygnuję z członkostwa w partii – poinformował 24 maja Bartosz Leszczyński. – To trudna, ale przemyślana decyzja. Od niemal pół roku, Nowoczesna dryfuje nieakceptowalną dla mnie stronę – zaznaczył były już przewodniczący.

PowiązaneTematy

Kilka tygodni po tym ogłoszeniu przyszedł czas na kolejne. Leszczyński stanął na czele całkowicie nowego ruchu społecznego. Wczoraj powstała nowa, ponoć nie polityczna, propozycja dla mieszkańców – Stowarzyszenie Płock TuMy.

– To stowarzyszenie, które będzie realizować pomysły mieszkańców na wielu osiedlach – zapowiedział podczas konferencji prasowej Bartosz Leszczyński, przewodniczący nowego stowarzyszenia. – Jest mnóstwo społeczników, którzy mają ciekawe idee, a nie wiedzą, jak je realizować. My chcemy pomóc i przy okazji realizować swoje pomysły – przekonywał zebranych.

Stowarzyszenie Płock TuMy działa od kilkudziesięciu godzin. Póki co, tworzy je pięcioosobowy zarząd – z Leszczyńskim na czele. Już teraz jednak wsparcie i dołączenie do niego zapowiedziało kilkanaście osób. – Kiedy rozesłałem SMS-y, że rozpoczynam taki ruch, swoją pełną gotowość zadeklarowało czternaście osób – zdradził w rozmowie z nami Leszczyński. – Jesteśmy otwarci dla wszystkich. Z całą pewnością będzie nas więcej – przekonywał.

Nazwa nowo powstałego stowarzyszenia ma zdradzić jego cel. W założeniu powstać ma oddolne ugrupowanie społeczników i osób, dla których Płock nie jest obojętny.– „Płock TuMy”, bo to najpiękniejsza część miasta, a my jesteśmy dumni skąd pochodzimy, dajemy również do zrozumienia, że to nasz czas, ludzi, którzy chcą coś zmienić w Płocku – wyjaśniał przewodniczący. – Społeczeństwa lokalne mają dosyć tego, by partie polityczne dyktowały nam to, co mamy robić, jakie wartości wyznawać – dopowiadała  Honorata Hirschfeld ze stowarzyszenia. – Znamy społeczność lokalną i chcemy dla niej pracować bez wielkiej polityki – dodała.

Zebrani przekonywali, że chcą stworzyć wspólną grupę apolityczną, która może zacząć zmieniać Płock – także te problemy, które pozostawały nierozwiązane od lat.

– Gdy PiS jest u władzy, PiS-owi Orlen nie śmierdzi. Gdy platforma była u władzy, prezydentowi Płocka zapach też nie przeszkadzał. Mamy tego dość – mówił Leszczyński. – Powiemy dość politycznym przepychankom. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Zapraszamy do siebie wszystkich płocczan, którzy chcą, by coś w końcu się zmieniło – apelował przewodniczący.

Czy to oznacza, że Stowarzyszenie Płock TuMy wystartuje w wyborach samorządowych? To nie jest wykluczone, lecz – jak zapewniono – nie miejsca w radzie miasta są tu najważniejsze. – Rozmawiamy z kolejnymi osobami – mówił Leszczyński. – Czy nam się uda zaistnieć politycznie? Za wcześnie jeszcze na takie deklaracje. Nasze struktury są tworzone, a wszystkie decyzje chcemy podejmować wspólnie – stwierdził na koniec.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    Piękna nazwa i logo, plagiat z kawiarni Cafe TuMy :)

  2. Kali says:

    Naprawde super logo tej organizacji. Idealne aby wyslac do „grafik plakal jak projektowal”

  3. Jaro says:

    Nie może sobie ten pan znaleźć miejsca w polityce albo nie ma pomysłu na własne życie. Raz jest z po, później nowoczesna, teraz jakiś dziwny inny projekt. Zresztą te wypowiedziane slogany od wielu lat powtarzają inni, którzy chcieli „odpolityczniać” samorząd płocki. I tu trzeba by wymienić wiele nazwisk z Panem Nowakowski na czele. Ostatecznie trafiają tam, gdzie są za grube srebrniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU