REKLAMA

Płock pożegnał śp. druha Malanowskiego. „Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci”

REKLAMA

We wtorek, 18 lutego w Płocku odbył się pogrzeb wieloletniego Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku Borowiczkach oraz wieloletniego Prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Płocku, który przez wiele lat szefował cukrowni w Borowiczkach. Eugeniusz Malanowski zmarł w wieku 92 lat.

Uroczystość pogrzebowa rozpoczęła się Mszą świętą w kościele świętego Dominika na Górkach, po czym uczestnicy ostatniej ziemskiej drogi śp. druha Eugeniusza Malanowskiego przemaszerowali ulicami Płocka w uroczystym kondukcie pogrzebowym na cmentarz parafialny przy ul. Norbertańskiej.

– Pożegnaliśmy człowieka o wielkim sercu – mówi Marcin Grąbczewski, prezes OSP w Płocku Borowiczkach. – W imieniu Zarządu naszej jednostki oraz Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Płocku, bardzo serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w uroczystości pogrzebowej naszego druha Eugeniusza Malanowskiego – dodaje Marcin Grąbczewski, wymieniając uczestników tej smutnej uroczystości.W ostatniej drodze śp. druhowi Malanowskiemu towarzyszyli m.in. przedstawiciele władz państwowych, władz Płocka, władz gminy Słupno i gminy Radzanowo, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Płocku starszy bryg. Grzegorz Padzik, Prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – druh Hilary Januszczyk, Gminna Orkiestra Dęta z Bielska, Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych: OSP w Płocku Borowiczkach, OSP w Płocku Trzepowie, OSP w Płocku Podolszycach, OSP w Cekanowie, OSP w Słupnie, OSP w Golczewie, OSP w Nowym Boryszewie, OSP w Małej Wsi, OSP w Radzanowie, OSP w Bielsku, OSP w Rogozinie, OSP w Święcieńcu, OSP w Mijakowie, OSP w Miszewku Strzałkowskim, a także Zakładowej Straży Pożarnej PERN.

– Druhu Eugeniuszu, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Spoczywaj w spokoju. Cześć jego pamięci – żegna wieloletniego prezesa obecny prezes OSP w Płocku Borowiczkach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU