Płock kolejnym miastem na mapie Polski bez cyrku z udziałem zwierząt

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najpierw był Słupsk, który jako pierwszy zakazał organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Za nim poszły inne miasta. Dzisiaj dołączył do nich Płock.

22 stycznia prezydent Płocka podpisał zarządzenie, które zakazuje organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt “na terenach należących do miasta oraz do skarbu państwa, ale pozostających we władaniu samorządu płockiego”. Od dzisiaj nie będzie można więc zawierać umów na udostępnienie tych terenów, promocji występów cyrkowych z udziałem zwierząt, a także dystrybucji biletów na tego typu wydarzenia na terenie jednostek organizacyjnych samorządu lub za ich pośrednictwem.

O zastosowanie się do zakazów Andrzej Nowakowski zaapelował także do zarządów spółek gminnych. – Można to uznać za równoznaczne z wprowadzeniem takich ograniczeń również w tych firmach – potwierdził Hubert Woźniak z zespołu ds. współpracy z mediami. Jak dodał, wprowadzenie zarządzenia jest odpowiedzią na apele płocczan.

Płock jest więc 14. miastem, które wprowadziło podobny zakaz. Przed nim uczynił to wymieniany już Słupsk, a także m.in. Bielsko-Biała, Legnica, Łódź, Poznań, Kołobrzeg, Wrocław. 19 stycznia podobne zarządzenie podpisała również prezydent Warszawy.

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji