REKLAMA

Płock gotowy na finał WOŚP [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W niedzielę, 11 stycznia, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z WOŚP-em, tradycyjnie już, zagra też Płock, w którym rozpoczyna się zbiórka pieniędzy poprzez sprzedaż niezwykłych bombek, przygotowanych własnoręczne przez sportowców, muzyków i artystów z naszego miasta. Swoją bombkę przygotowała też nasza redakcja.

PowiązaneTematy

Akcję malowania bombek zainicjowała Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Ozdoby do pomalowania otrzymali znani płocczanie – politycy, artyści, fotografowie, malarze, sportowcy, a także płockie media. Każda przystrojona bombka zostanie przekazana na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Zapewniam, że już za chwilę bombki te trafią na allegro. Cena wywoławcza to sto złotych – powiedziała Litosława Koper, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku i szefowa płockiego sztabu WOŚP. Bombkę PetroNews możecie kupić na tej AUKCJI.

Wśród bombek znalazło się m.in. rękodzieło muzyków Krzysztofa Misiaka i Ryszarda Wolbacha, malarza Stanisława Płuciennika, bombkę zdobili piłkarze Orlen Wisły Płock, w projekt włączyli się też artyści z Farben Lehre. – Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – Mam nadzieję, że uda nam się dołożyć sowitą cegiełkę do zbiórki WOŚP-u – dodał.

Podczas finału Wielkiej Orkiestry na ulicach Płocka zobaczymy ponad czterystu wolontariuszy, którzy tradycyjnie zbierać będą pieniądze do charakterystycznych puszek. Jak zapewnia Litosława Koper, osoby zaangażowane w finał WOŚP-u spotkamy nie tylko podczas niedzielnego spaceru, ale także we wszystkich galeriach handlowych. – Będziemy wszędzie, bo warto. Cel jest naprawdę szczytny – przekonywała przewodnicząca sztabu WOŚP w Płocku. – Już po raz trzeci zbieramy pieniądze dla dzieci i dla seniorów – dodała.

Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyć będą też występy i atrakcje dla mieszkańców miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, podczas 23. finału na scenie przed płockim ratuszem zagra zespół Golden Life. Tradycyjnie imprezy odbędą się w galeriach handlowych, płockim ZOO, banku oraz na Starym Rynku. – Będą szkoły tańca, animacje MDK-u, SDK-u czy POKiS-u – wymieniała Litosława Koper. – Grono osób, które z nami współpracują rośnie. W tym roku zagra z nami ZOO, które przygotowało wiele atrakcji.Płocki Ogród Zoologiczny przygotował wiele aukcji. Wygrać będzie można m.in. możliwość nakarmienia zwierzęcia. Na teren ZOO będzie można wejść też za symboliczną złotówkę wrzuconą do urny Wielkiej Orkiestry. – Będzie wiele aukcji, a na starówce znów zobaczymy ogromny tort – zdradziła Litosława Koper. – Weźcie ze sobą kieszenie wypchane pieniędzmi. Wiele rzeczy po prostu będziecie chcieli kupić – śmiała się.

Na scenie przed ratuszem, poza zespołem Golden Life, zagrają również Sexbomba, Plan, GroupThink czy płocka Zwiezda. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia, przeznaczamy również na aukcje WOŚP nasze powierzchnie reklamowe. Szczegóły wkrótce.

Zobaczcie nasze zdjęcia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU