REKLAMA

Płocczanie wyruszają na urlop. Gdzie najczęściej?

REKLAMA

Słońce zaświeciło, płocczanie poczuli wiosnę, więc… planują już wakacje. Gdzie wyruszą? Jakie kraje zwiedzą w tym roku? No i na co mogą liczyć w płockim biurze podróży?

PowiązaneTematy

Udaliśmy się do płockiego biura firmy Urlopy.pl, która mieści się w Auchan. To jedno z najdłużej funkcjonujących biur podróży w naszym mieście – istnieje od 1990 roku, z jego usług w Płocku korzystamy już około dwudziestu lat, a w Auchan mieści się od 16 lat. Dlaczego warto skorzystać z biura, które istnieje wiele lat na rynku? – Stawiamy na najwyższą jakość obsługi, gwarantując przy tym atrakcyjne ceny argumentuje Ewa Brzozowska, kierownik obydwu płockich biur, która sama chętnie odwiedza miejsca, proponowane przez Urlopy.pl. – Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, naszą rzetelność i wiarygodność potwierdza też wiele otrzymanych nagród i dyplomów od partnerów handlowych, a nasi pracownicy od wielu lat są w naszej firmie i przynajmniej 1-2 razy w roku poszerzają swoją wiedzę w praktyce, wyjeżdżając w miejsca, które proponujemy klientom – dodaje.

Fot. materiały prasowe
Zakynthos, Fot. materiały prasowe

Współcześnie wiele słyszy się o upadkach biur podróży. Jak Urlopy.pl zabezpieczają się przed taką sytuacją? – Posiadamy certyfikaty zabezpieczające transakcje i sprzedajemy wyłącznie oferty objęte gwarancją ubezpieczeniową – tłumaczy pani Ewa. – Oznacza to, że w przypadku upadłości biura turystycznego z naszej oferty, nasi klienci otrzymają zwrot kosztów lub bezpiecznie powrócą do domu – wyjaśnia.

Oferty, jakie znajdziemy w Urlopy.pl pochodzą od ponad 60 największych touroperatorów, działających na terenie Polski i za granicą. Jakie kierunki najczęściej wybierają płocczanie na wycieczki? Gdzie jadą zimą, gdzie w okresie letnim?

Zakynthos, Fot. materiały prasowe
Zakynthos, Fot. materiały prasowe

– Latem najczęściej płocczanie wybierają nadal Grecję, przede wszystkim Zakynthos – mówi Ewa Brzozowska. – Ta wyspa jest najbardziej wysunięta na południe spośród głównych Wysp Jońskich i przyciąga swoją różnorodnością. Większa jej część jest zielona, pełna naturalnych krajobrazów, ale rozwija się też część turystyczna. Miejscowości turystyczne skupiają się w rejonie wschodniego i południowego wybrzeża, szczególnie oblegany jest ogromny kurort Laganas, nad zatoką o tej samej nazwie – plastycznie opisuje pani Ewa.

Obecnie możemy skorzystać z oferty tygodniowego wyjazdu na Zakynthos już za 1460 zł od osoby w przypadku podróży dwójki dorosłych, z wyżywieniem all inclusive. Zostaniemy zakwaterowani w hotelu z dużym basenem i zapleczem rekreacyjnym dla małych i większych dzieci. Położenie hotelu jest idealną bazą wypadową do zwiedzania dalszych zakątków wyspy.

Zakynthos, Fot. materiały prasowe
Zakynthos, Fot. materiały prasowe

– Płocczanie często wybierają także Hiszpanię, która od lat stanowi bazę wypadową na urlopy, szczególnie Wyspy Kanaryjskie, m.in. Teneryfa czy Gran Canaria. Ale świetnie sprzedaje się też wybrzeże Costa del Sol czy Costa Blanca na południu Hiszpanii. Nasi mieszkańcy lubią również jeździć do Bułgarii, tutaj mamy dwa główne ośrodki: Złote Piaski i Słoneczne Brzeg – wymienia Ewa Brzozowska.Aktualnie w ofercie Urlopy.pl jest na przykład tygodniowy wyjazd na Rodos już od 1550 zł od osoby. Pojedziemy do słynnego kurortu Ixia, czterogwiazdkowego, położonego bezpośrednio przy plaży, idealnego dla rodzin z dziećmi i par.

Już w maju natomiast możemy skorzystać z promocyjnej oferty wyjazdu do Bułgarii. Za tygodniowy pobyt (30 maja – 6 czerwca) zapłacimy już od 1162 zł od osoby. W tej cenie spędzimy czas w centrum słynnego kurortu Słoneczny Brzeg, w pobliżu plaży, z zagwarantowanymi dwoma posiłkami.

Zakynthos, Fot. materiały prasowe
Zakynthos, Fot. materiały prasowe

Zimą natomiast płocczanie najchętniej odwiedzają Dominikanę, Tajlandię, również Meksyk i Kenię, ale również i Wyspy Kanaryjskie czy Maroko. – Obecnie często kupowane są wycieczki z lotem Dreamlinerem, to są loty bezpośrednie, a wycieczki zorganizowane w systemie 10-12 dni. Na narty natomiast wybierają Austrię, Włochy, i to każdy region, oraz Słowację, zarówno niskie, jak i wysokie Tatry. Co ciekawe, latem modne stały się pobyty niestandardowe, wynoszące 10-11 dni oraz 4-5 dni, natomiast zimą nadal wybieramy 7-14 dni – tłumaczy pani Ewa.

Jakie najbardziej nietypowe wycieczki zdarzyło się sprzedać naszej rozmówczyni? – Bardzo nietypową wycieczką był wyjazd do Etiopii – wspomina Ewa Brzozowska. – Nie jest to kraj typowo turystyczny, rzadko mamy okazję sprzedawać wycieczki w tym kierunku. Być może dlatego mamy tak niewiele ofert do tego kraju. Pomimo, że klienci wybierają praktycznie każdy zakątek świata, to jednak są nadal miejsca, które odwiedzają rzadko, na przykład w ciągu 17 lat pracy zdarzyło mi się tylko kilka razy sprzedać wycieczkę do tego kraju – wyjaśnia.

A jaką najdroższą podróż miała okazję sprzedać kierownik płockich biur firmy Urlopy.pl? – Na pewno była to wycieczka na Polinezję Francuską – Markizy, Hawaje i San Diego (USA). Tym razem jednak był to nietypowy rejs luksusowym statkiem, komfort usług był na najwyższym poziomie, a turyści mogli po drodze zwiedzać poszczególne miejsca. W tym wypadku od osoby trzeba był zapłacić około 50 tys. zł od osoby – jako ciekawostkę podaje pani Ewa.

Jeśli chcecie skorzystać z oferty Urlopy.pl, wystarczy zajrzeć do CH Auchan w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 140. Możecie również zadzwonić: tel. 666-093-340, 666-093-351, napisać: plock1@urlopy.pl lub zajrzeć na stronę internetową plock.urlopy.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU