REKLAMA

Płocczanie jadą na Marsz Niepodległości

REKLAMA

11 listopada w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Również płocczanie organizują wyjazd na to wydarzenie.

Od 2010 roku 11 listopada ulicami Warszawy przechodzi Marsz Niepodległości. Zazwyczaj rozpoczyna się on na rondzie im. Romana Dmowskiego, by przejść ulicami stolicy i – jak mówią organizatorzy – zamanifestować swój patriotyzm i radość ze święta niepodległości.

PowiązaneTematy

W tym roku marsz rozpocznie się również w tym miejscu, o godz. 14. Uczestnicy przejdą od Ronda Dmowskiego, przez Aleje Jerozolimskie, mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Tam wysłuchają okolicznościowych przemówień i wspólnie odśpiewają pieśni patriotyczne.Marsz Niepodległości został zainicjowany w 2010 roku przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Od 2011 organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, do którego należą m.in. działacze tych organizacji. Zgodnie z deklaracją organizatorów, marsz jest elementem świętowania obchodów Narodowego Święta Niepodległości, demonstracją przywiązania do polskiej tradycji i patriotyzmu, przeciwnicy natomiast zarzucają mu promowanie faszyzmu, rasizmu i antysemityzmu.

Szczegóły, dotyczące wydarzenia znajdują się na PROFILU Płocki Wyjazd na Marsz Niepodległości 2018.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU