REKLAMA

Płoccy policjanci oddają krew, możesz i Ty!

REKLAMA

Funkcjonariusze oraz pracownicy płockiej komendy kolejny raz w tym roku podzielili się swoim najcenniejszym darem, krwią. Akcja zorganizowana została przez policjantów zrzeszonych w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku oraz członków IPA Region Płock.

Płoccy policjanci oddali 19 listopada blisko 5 litrów krwi w ramach akcji krwiodawstwa. Wydarzenie zorganizowały: Klub Honorowych Dawców Krwi, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płock oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Krew oddał między innymi Komendant Miejski Policji w Płocku, insp. Mariusz Kryszkowski. W akcję czynnie włączyli się policjanci oraz pracownicy płockiej komendy. Wśród wielu codziennych obowiązków służbowych, mundurowi znaleźli czas i ofiarowali swoją pomoc osobom potrzebującym.

– Na co dzień mają styczność z ofiarami różnych nieszczęśliwych zdarzeń i doskonale wiedzą, że szybka i sprawnie podjęta interwencja może uratować ludzkie życie. Oddawanie krwi przez funkcjonariuszy to dodatkowo jeden z piękniejszych wymiarów służby na rzecz społeczeństwa – zwraca uwagę asp. Krystyna Kowalska.

fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

W obecnej sytuacji epidemicznej w bankach krwi szybko zaczyna brakować tego bezcennego daru życia. Oddana dziś krew przekazana została między innymi dla chorego na ostrą białaczkę limfatyczną 2,5-letniego Miłoszka, syna jednego z funkcjonariuszy.Możesz zostać krwiodawcą:

  • jeżeli jesteś zdrowy (nie masz objawów infekcji),
  • nie przebywałeś w ciągu 14 dni poza granicami kraju,
  • nie miałeś kontaktu z osobą, u której potwierdzono zakażenie,
  • jesteś osobą zdrową, w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kilogramów.

Każdy honorowy dawca krwi kwalifikujący się do jej oddania może zostać jednocześnie honorowym dawcą szpiku. Przed oddaniem krwi przechodzi się badanie. Po nim lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Cała procedura jest bardzo restrykcyjna, chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy, jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

Każdy, kto chce pomóc w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia, może zawsze oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku (ul. Medyczna 19). Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 13. Kontakt pod nr tel. 24 364 62 51.

fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. Łysy says:

    Jak zwykle oddaja tylko komendanci i ci pracujacy w biurach..policjanci z ulicy za oddanie krwi maja zabierane premie i wolne weekendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU