Płoccy juniorzy wywalczyli awans

W rozgrywanym w Płocku turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski, młodzi Nafciarze nie pozostawili złudzeń oponentom i pewnie triumfowali we wszystkich trzech meczach. Ich awans do ćwierćfinałów stał się faktem.

Zmagania na hali Politechniki płocczanie rozpoczęli w piątek, 30 stycznia, od starcia z drużyną z Elbląga. Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga miejscowych, która utrzymała się do końcowego gwizdka sędziego. Skutecznością błysnął zwłaszcza Maciej Skibiński, aplikując rywalom 10 bramek. W drugim spotkaniu młode Wybrzeże Gdańsk także bez większych kłopotów rozbiło zespół, reprezentujący Zieloną Górę.

Wisła Płock — MKS Truso Elbląg 49:17 (22:9)

Wisła: Ruciński, Góral — Skibiński 10, Brzeziński 6, Kondracki 6, Gawski 4, Bronowski 4, Haliński 3, Moryń 3, Lemaniak 3, Morawski 3, Smolarek Marcin 2, Chosik 2, Karolak 1, Janiszewski 1, Waluch 1

Wybrzeże Gdańsk — KU AZS UZ Zielona Góra 43:17 (21:9)

Drugi dzień zmagań zaczął pojedynek pokonanych dnia pierwszego, czyli MKS Truso Elbląg i Akademików z Zielonej Góry. Wiślacy swoje spotkanie rozpoczęli o godzinie 13. Na początku starcia z Wybrzeżem widać było nerwowość w poczynaniach Nafciarzy. Kilka niewykorzystanych sytuacji sprawiło, że na przerwę schodzili oni z tylko jednobramkową przewagą (13:12). Po zmianie stron, wrzucili jednak wyższy bieg i rozstrzygnęli losy pojedynku właściwie w pierwszych 7 minutach drugiej odsłony (18:13). Ostatnie dwadzieścia minut było już egzekucją na przyjezdnych. Po bardzo dobrych zawodach, juniorzy Orlen Wisły Płock sięgnęli po awans do rozgrywek ćwierćfinałowych.

Wisła Płock — Wybrzeże Gdańsk 35:19 (13:12)

Wisła: Ruciński, Góral — Bronowski 8, Kondracki 6, Moryń 5, Brzeziński 3, Waluch 3, Lemaniak 3, Morawski 2, Chosik 2, Janiszewski 1, Haliński 1, Gawski 1, Smolarek Mariusz, Skibiński

MKS TRUSO Elbląg – KU AZS UZ Zielona Góra 20:30 (8:15)

Ostatni mecz Nafciarzy z Zielonogórzanami okazał się już tylko formalnością. Co prawda, do przerwy goście starali się nawiązywać walkę, jednak w dalszej części meczu warunki dyktowali płocczanie. Gracze Wybrzeża, pieczętując awans z drugiego miejsca, rozbili drużynę z Elbląga.

Wisła Płock – KU AZS UZ Zielona Góra 30:22 (14:12)

Wybrzeża Gdańsk – MKS Truso Elbląg 44:30 (19:13)

Z pewnością był to bardzo udany turniej dla płockiej młodzieży. Gra była skuteczna w obronie i efektywna w ataku. Już niedługo zmagania ćwierćfinałowe. Młodym Nafciarzom gratulujemy!