REKLAMA

Przy Orlen Arenie powstanie wodny plac zabaw

REKLAMA

Do końca lipca w pobliżu płockiej Orlen Areny powstanie nowoczesny plac zabaw – będzie fontanna, leżaki i zabawki dla dzieci. Urząd Miasta Płocka przeznaczył na ten cel ponad 1,7 mln złotych.

Z tej inwestycji  z całą pewnością ucieszą się dzieci. Na placu Celebry Papieskiej już niebawem powstanie nowoczesny plac zabaw. Będzie on wyposażony w zabawki, przystosowane dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: do 7 i do 14 lat oraz piaskownica. Cały plac, który zajmować ma powierzchnię 1600 m kw, zostanie wyłożony bezpieczną nawierzchnią syntetyczną (amortyzującą upadek). Nie zabraknie także ławek i nowych roślin.

PowiązaneTematy

Drugą częścią planowanej inwestycji jest plac wodny o powierzchni około 480 m kw. Ma to być idealne miejsce do odpoczynku w upalne dni. Na placu staną fontanny z płyt granitowych (wyposażone w 26 dysz), ławki, leżaki, krzewy, trawy i ozdobne trawniki.

Jak podaje ratusz, ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu. Szacunkowa kwota inwestycji to ponad 1,7 mln złotych. Część tej kwoty pokryje PKN Orlen, z którym ratusz realizuje projekt. Prace mają zostać ukończone do 31 lipca 2013 roku.