REKLAMA

Plac dla dzieci i dorosłych idealny na wakacje

REKLAMA

Dzisiaj uroczyście otwarto Skwer Gier Miejskich u zbiegu ulic Łukasiewicza i Tysiąclecia. Wszystkie urządzenia zostały już przetestowane przez dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 16, uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 oraz podopiecznych Spółdzielczego Domu Kultury.

Skwer Gier Miejskich może służyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Maluchy znajdą tam zestaw zabawowy „warownię-zamek”, kółko i krzyżyk na nawierzchni poliuretanowej, ściankę wspinaczkową, grę w klasy, tor dla samochodzików oraz nawierzchnię do ćwiczeń ruchowych. Dla starszych zamontowano cztery stoły do szachów, dwa stoły do tenisa stołowego oraz urządzenia siłowe typu: biegacz, wioślarz, urządzenie składające się z drabinki i podciągu nóg oraz zestaw urządzeń typu prasa nożna i wyciskanie na siedząco. Nie zabrakło oczywiście również elementów małej architektury, tj. ławek, śmietniczek czy stojaków na rowery.

Na terenie skweru posadzono także rośliny – w sumie ok. 2,7 tys. sztuk, w tym drzewa (m. in. surmie, jarzębiny), krzewy (m.in. tawuły japońskie, dereń biały, pęcherznice, jałowce), byliny (m.in. funkie, runianki, barwinki).Całkowity koszt inwestycji wyniósł 832.522,94 zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU