REKLAMA

Plac dla dzieci i dorosłych idealny na wakacje

REKLAMA

Dzisiaj uroczyście otwarto Skwer Gier Miejskich u zbiegu ulic Łukasiewicza i Tysiąclecia. Wszystkie urządzenia zostały już przetestowane przez dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 16, uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 oraz podopiecznych Spółdzielczego Domu Kultury.

Skwer Gier Miejskich może służyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Maluchy znajdą tam zestaw zabawowy „warownię-zamek”, kółko i krzyżyk na nawierzchni poliuretanowej, ściankę wspinaczkową, grę w klasy, tor dla samochodzików oraz nawierzchnię do ćwiczeń ruchowych. Dla starszych zamontowano cztery stoły do szachów, dwa stoły do tenisa stołowego oraz urządzenia siłowe typu: biegacz, wioślarz, urządzenie składające się z drabinki i podciągu nóg oraz zestaw urządzeń typu prasa nożna i wyciskanie na siedząco. Nie zabrakło oczywiście również elementów małej architektury, tj. ławek, śmietniczek czy stojaków na rowery.

PowiązaneTematy

Na terenie skweru posadzono także rośliny – w sumie ok. 2,7 tys. sztuk, w tym drzewa (m. in. surmie, jarzębiny), krzewy (m.in. tawuły japońskie, dereń biały, pęcherznice, jałowce), byliny (m.in. funkie, runianki, barwinki).

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 832.522,94 zł.