Zgodnie z treścią uchwały, którą przegłosowali 2 grudnia br. akcjonariusze, automaty paczkowe mają być wkładem niepieniężnym na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki zależnej. Łącznie będzie to ponad 6 tys. automatów paczkowych, a jedynym wspólnikiem podmiotu zarządzającego tą siecią ma być Orlen. Dzięki zgodzie akcjonariuszy, powstanie podmiot wyspecjalizowany w zarządzaniu siecią automatów paczkowych.
- Wnoszony aport jest elementem restrukturyzacji w ramach grupy kapitałowej, w wyniku której "nastąpi wydzielenie linii biznesowej, skutkującej powstaniem podmiotu wyspecjalizowanego w zarządzaniu siecią automatów paczkowych" - precyzował zarząd ORLENU.
[FOTORELACJANOWA]2463[/FOTORELACJANOWA]
Akcjonariusze pytali zarząd o to, dlaczego podjęto decyzję o wyłączeniu tej części działalności do odrębnej spółki, jaki ma być skład zarządu i rady nadzorczej, czy o jakiego inwestora spółki chodzi. Sugerowano również, że automaty paczkowe powinny być przekazane do Poczty Polskiej, która jest spółką Skarbu Państwa.
- Spółka prowadzi działalność automatów paczkowych w ramach struktur Grupy ORLEN, a pracownicy zajmują się m.in. zarządzaniem siecią, jej rozwojem, jak i rozliczeniami komercyjnymi i współpracą z kontrahentami. Chcemy, dla przejrzystości zarządzania i odpowiedniej koncentracji na działalności podstawowej w Grupie ORLEN, przenieść te składniki majątku zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki zależnej, by w jej ramach skupić się na tej działalności - wyjaśniała Magdalena Bartoś, wiceprezes ORLENU ds. finansowych.
Jak dodała, spółka ORLEN Paczka, do której przeniesione zostaną aportem automaty paczkowe, ma już swoje władze i menadżerów, ponieważ już istnieje i jest obecnie "w organizacji".
- Jesteśmy w przededniu ogłoszenia w strategii spółki ORLEN, w której przekażemy też jakich inwestorów i w jakich obszarach spółka chciałaby pozyskiwać jako swoich partnerów. W kontekście działalności, która nie jest podstawową działalnością spółki, jesteśmy zainteresowani tym, by dzielić ryzyko związane z prowadzeniem tej działalności z inwestorem, który ma już w tym zakresie doświadczenia, kompetencje czy też odpowiednie kontakty handlowe - zaznaczała Magdalena Bartoś.
Zaznaczyła, że obecnie nie jest formalnie prowadzony proces pozyskiwania inwestora w zakresie automatów paczkowych.
W głosowaniu, w którym liczba ważnych głosów wynosiła ponad 863,7 mln głosów, liczba głosów za przyjęciem uchwały wyniosła ponad 805,71 mln, liczba głosów przeciw podjęciu uchwały blisko 57,99 mln, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Uchwała została podjęta w głosowaniu tajnym. Do uchwały został zgłoszony sprzeciw
Wcześniej spółka zapewniła, że rozważa dalszy rozwój sieci automatów paczkowych, a także poszerzenie tej oferty o inne usługi, w tym we współpracy ze startupami, jak np. przy wdrażaniu innowacji technicznych w ramach programu Orlen Skylight accelerator.
[WIDEO]6587[/WIDEO]
Tragiczny wypadek na DK60. Nie żyje młoda kobieta
Proszę osoby poszkodowane o kontakt 664694990
Dominikk
23:05, 2025-07-02
Sąd Najwyższy: Wybory prezydenckie są ważne
Powinno być powtórne liczenie głosów. Ukaranie członków komisji z błędami w liczeniu i dożywotni zakaz ich uczestnictwa w jakichkolwiek wyborach. Zwrot otrzymanej kasy x 10. A dodatkowo mamy uspokojenie emocji...
$$$
18:23, 2025-07-02
Zrobi się niebezpiecznie gorąco w regionie płockim
"planeta płonie"...
HaHaHa
11:40, 2025-07-02
Niższa cena gazu już od lipca
Najpierw ogłupione społeczeństwo aby wymieniać piece z węglowych na gazowe ( tanie ekologiczne paliwo), potem na przestrzeni kilku lat ( od 2021roku) gaz podrożał o 300%, monopoliści którzy sprzedają nam to paliwo mają horendalne zyski, a teraz zabieg czysto propagandowy, łaskawcy opuszczają o 14%. Na wysokość rachunku składają się również różne opłaty dystrybucyjne, o których nikt tu nie mówi.
Wacek
09:42, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz