Zamknij

Płoccy wioślarze wywalczyli 6 medali

Wiktor PleczyńskiWiktor Pleczyński 14:05, 02.10.2024 Aktualizacja: 15:02, 02.10.2024
Skomentuj fot. PTW fot. PTW

Sześć medali zdobyli zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w ostatni weekend września. Sportowcy brali udział w Międzynarodowych Regatach Juniorów i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego brali udział 28 i 29 września w dwóch istotnych rywalizacjach, zdobywając medale. Wiktor Sobieszek, uczeń SMS przy Siedemdziesiątce w sobotę zdobył wraz z kolegami srebrny medal podczas Międzynarodowych Regat Juniorów Baltic Cup w norweskim Sarpsborg na klasycznym dystansie 2000 m. Następnego dnia w rywalizacji na dystansie sprinterskim, na 500 m sięgnął po złoty medal.

Tymczasem najmłodsi zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego zdobyli cztery srebrne medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozegranych w Iławie. Dwa zdobyły dziewczęta w czwórkach bez oraz ze sterniczką: Zuzia Malczewska, Alicja Ambroziak, Nikola Politowska, Magdalena Wiśniewska i sterniczka Pola Kowalska.

Dwa następne srebra wywalczyli:

• chłopcy w czwórce ze sternikiem: Filip Piórkowski, Jakub Radaszkiewicz, Michał Marciniak, Mateusz Sidwa i sternik Gabriel Chandoszko,
  • skifista Szymon Karasiewicz.

– Niedużo zabrakło do medali dwóm pozostałym płockim osadom, czwórce ze sternikiem: Michał Grey, Filip Stański, Szymon Radaszkiewicz, Bartek Urbański i Pola Kowalska na sterze oraz dwójce chłopców: Szymon Karasiewicz z Antkiem Nawrockim. PTW zajęło trzecie miejsce w punktacji klubowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – podsumowuje Płockie Towarzystwo Wioślarskie.

Udział wioślarzy PTW w zawodach był możliwy dzięki wsparciu rodziców sportowców, Urzędu Miasta Płocka i ORLEN.