Zamknij

Nowa rzecznik i nowa siedziba. To ważne dla tej grupy osób!

16:35, 16.07.2024 Redakcja Aktualizacja: 16:35, 16.07.2024
Skomentuj Fot. Urząd Miasta Płocka Fot. Urząd Miasta Płocka

Biuro Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami ma nową siedzibę, co ma ułatwić realizację potrzeb mieszkańców. Płock ma też nową rzeczniczkę osób z niepełnosprawnościami.

Jak informuje Urząd Miasta Płocka, od 16 lipca Biuro Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami przyjmuje mieszkańców w nowej lokalizacji. Znajduje się teraz w budynku ratusza pl. Stary Rynek 1, wejście od ul. Zduńskiej, pokoje nr C13 i C15.

- W ostatnich miesiącach, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z PFRON – blisko 413 tys. zł – zrealizowany został projekt pn. „Dostępny Urząd”. Dzięki tym środkom, ratusz oraz budynki urzędu przy Piłsudskiego 6, Synagogalnej 4 i USC przy Kolegialnej 9 zostały wyposażone w 4 pętle indukcyjne przenośnie dla osób niedosłyszących, 12 pętli podblatowych i 1 walizkową. Rozmieścimy też 3 plany tyflograficzne z pismem Braille`a. Natomiast zakupione 3 elektroniczne powiększalniki ułatwią czytanie dokumentów i wypełnianie formularzy osobom niedowidzącym. W budynku ratusza znajdowała się platforma pionowa dla osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo, w ramach projektu zakupiliśmy i zamontowaliśmy dwie windy wewnętrzne przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - wyjaśnia urząd miasta.

A z czego wynika zmiana siedziby biura rzecznika?

- Z uwagi na to, że wiele spraw, z którymi mieszkańcy zgłaszają się do Biura  Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami, dotyczy zagadnień z zakresu ewidencji ludności czy mieszkaniowych, które załatwiane są w Biurze Obsługi Klienta (wejście od ul. Zduńskiej), zmieniona została siedziba Biura. Dotychczas znajdowało się ono przy ul. Synagogalnej, co powodowało konieczność przemieszczania się klientów i wspierających ich pracowników Biura, pomiędzy siedzibą a ratuszem. Teraz, dzięki wprowadzonym udogodnieniom, możliwa stała się zmiana lokalizacji. Ważne jest też to, że przy ratuszu są dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami - podkreślają w Urzędzie Miasta Płocka.

Zmiana nastąpiła również na stanowisku rzecznika - od 16 lipca Biurem kieruje Monika Wierkiewicz, która zastąpiła Annę Gołębiowską. Jak podaje urząd miasta, nowa pani rzecznik jest magistrem socjologii w zakresie stosowanych nauk społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentką studiów podyplomowych z coachingu oraz w zakresie organizacji pomocy społecznej. Przez 20 lat związana była z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Płocku, gdzie m.in. zajmowała się realizacją projektów ze środków unijnych, których beneficjentami były osoby z niepełnosprawnością. Ostatnie 10 lat kierowała Działem Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej, który realizuje zadania na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Nadzorowała również realizację programów i gospodarowanie środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest autorką wielu projektów i wniosków, które m.in. przyczyniły się do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na modernizację budynku MOPS w Płocku w celu likwidacji barier architektonicznych oraz zwiększenia jego dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Współautorka „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Płocka” na lata 2014 – 2020 oraz na lata 2021-2026. Zaangażowana w pomoc i wsparcie potrzebujących. Koordynowała i brała czynny udział w akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy w ramach Pogotowia Harcerek na terenie Płocka. Jest też wieloletnią harcerką - wychowawczynią dzieci i młodzieży.

Biuro Rzecznika ds. Osób z Niepełnosprawnościami mieści się obecnie na Pl. Stary Rynek 1 (wejście od ul. Zduńskiej) pok. C13 i C15 (za Biurem Obsługi Klienta). Tel. 24 367 16 01, 24 367 15 82.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%