Na świecie występuje ponad 40 tysięcy opisanych gatunków. Mogą mieć rozmiar od 0,5 mm do 12 cm ciała i do ok. 32 cm rozstawu odnóży. Widzimy je w naszych domach i mieszkaniach, na elewacjach budynków. Czy w Płocku panuje plaga pająków? Jak zauważa nasz czytelnik, wysyp pająków możemy zaobserwować w całym Płocku. Zwisają z miejskich latarni, oplatają pajęczyną budynek ratusza, wdrapują się na pomniki, parapety okien, drzewa. Rozejrzyjcie się wokół, tak jak to zrobił Łukasz Kowalski - czy też zauważacie Płock w sieci pajęczyn?
nobody10:29, 17.04.2017
to nie plaga pająków tylko dramatyczny brak ptaków,wróbli,jaskółek i innych zjadających to tatałajstwo.A z drugiej strony pająki wyłapują owady.Też są pożyteczne.
Monia14:22, 27.01.2019
Otóż to, wolę pająki niż karaluchy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wioletta Kulpa: Najważniejsze jest bezpieczeństwo
Pani wywołuje deszcz. Zmiecie ją burza..
Cynik
18:25, 2025-07-20
Konfederacja protestuje przeciwko imigracji [FILM]
Do latania z maczetami mają prawo wyłącznie nasi z konfederacji. Hail Braun co?
@ pioter
18:22, 2025-07-20
Konfederacja protestuje przeciwko imigracji [FILM]
brawo konfederacja!!! kanclerz tfu!!sk to berliński sługus!!! niemiecy nawpuszczały tej dziczy do siebie i juz nie dają rady. małpy powinny siedzieć w zoo albo w dzungli a nie latać z maczetami po ulicach warszawy czy paryża!! brawo konfa!!
pioter
16:33, 2025-07-20
Konfederacja protestuje przeciwko imigracji [FILM]
Facet, nie podszywają się pod kobiety - one nie mylą się w swoim imieniu...
Do pań?
14:54, 2025-07-20