Zamknij

TVP z nowymi programami. Kiedy i co w nich zobaczymy?

12:00, 06.07.2024 Źródło: PAP
Skomentuj Fot. Tomasz Molina, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons Fot. Tomasz Molina, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W przyszłym roku Telewizja Polska rozpocznie nadawanie programów w nowej strukturze, obejmującej cztery redakcje językowe. Zmiany mają na celu zwiększenie zasięgu i efektywności przekazu informacji na arenie międzynarodowej.

Podczas ostatniego spotkania w siedzibie Telewizji Polskiej zdecydowano o stworzeniu nowych programów, które wystartują 1 marca 2025 roku.

Redaktor naczelny TVP, Michał Broniatowski ogłosił powstanie czterech redakcji: anglojęzycznej TVP World, białoruskojęzycznej Biełsat, rosyjskojęzycznej Vot-Tak oraz nowej, jeszcze nienazwanej redakcji ukraińskojęzycznej.

Nowa struktura nadawania

Nowa struktura zakłada, że cztery redakcje będą korzystać z dwóch anten.

Na antenie TVP World dominować będzie język angielski, z okazjonalnymi wiadomościami po niemiecku. Z kolei antena Biełsatu będzie podzielona na trzy bloki językowe: białoruski, rosyjski i ukraiński, z każdym językiem nadawanym przez 6 godzin dziennie.

W godzinach nocnych antena będzie wspólna dla wszystkich języków.

Portal internetowy i streaming

Każda redakcja będzie posiadać własny portal internetowy, oferujący streaming wideo. Broniatowski zaznaczył, że wprowadzenie nowych programów na antenę Biełsatu nie ograniczy autonomii tej stacji, która nadal będzie miała swoje 6 godzin dziennie na produkcję treści.

"Nie ograniczy, dlatego że Biełsat będzie miał do dyspozycji swoje ponad sześć godzin, w tej chwili produkują dziennie około 3,5 godziny nowego, świeżego materiału" - mówił w rozmowie z PAP.

Mogą powstać nowe anteny

W przypadku, gdy jedno z pasm językowych zyska dużą popularność, planowane jest uruchomienie dodatkowej anteny. TVP World również przejdzie rebranding, a w nowej nazwie znajdzie się słowo "Poland".

Na spotkaniu w TVP obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, którzy podkreślili znaczenie nowych inicjatyw w kontekście walki z dezinformacją.

MSZ zapowiedziało dodatkowe fundusze dla Biełsatu oraz nowego rosyjskojęzycznego kanału, mające na celu zwiększenie zasięgu i wpływu polskiego przekazu informacyjnego za granicą.

Nowy departament w MSZ

Przedstawiciele MSZ ogłosili również utworzenie Departamentu Komunikacji Strategicznej i Przeciwdziałania Dezinformacji Międzynarodowej, który rozpocznie działalność 16 sierpnia br.

Nowy departament ma na celu wzmocnienie wysiłków Polski w walce z dezinformacją na arenie międzynarodowej, współpracując z nowymi redakcjami Telewizji Polskiej.

(Źródło: PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Kim jest BroniatowskKim jest Broniatowsk

0 0

"Dlaczego Michał Broniatowski znalazł się w książce "Resortowe Dzieci"? Jego ojciec Mieczysław Broniatowski został skazany w 1935 r. na półtora roku więzienia za działalność komunistyczną, brał też udział w wojnie domowej w Hiszpanii. Po 1945 był kierownikiem Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie, z ramienia którego organizował struktury powiatowe UB m. in. w Płocku i wojewódzkie w Rzeszowie. Był też dyrektorem Centralnej Szkoły Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Łodzi, dyrektor Biura Społeczno-Administracyjnego URM, dyrektor Departamentu Społeczno-Administracyjnego MSW. Matka Henryka Broniatowska od 1943 r. służyła w Ludowym Wojsku Polskim jako oficer polityczno-wychowawczy. W latach 1946-1947 była Dyrektorem Domu Propagandy PPR w Łodzi, a następnie pracownikiem Wydziału Propagandy KC PZPR. "

I jeszcze:

" Michał Broniatowski ... Zasłynął słynną "instrukcją" Majdanu w Polsce w 2016 r.

W 2016 roku Michał Broniatowski wydał słynną "instrukcję", w której w punktach wskazywał, jak doprowadzić do "Majdanu w Polsce". Nawiązywał tym do ukraińskiego Majdanu, który był metodą sprzeciwu wobec władzy. Głośne protesty, w wyniku działań służb, zakończyły się wieloma ofiarami śmiertelnymi. Ukraińcy domagali się wówczas podpisania przez władze umowy zbliżającej ich kraj z UE. Przypomnijmy, że w grudniu 2016 roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, posłowie opozycji zorganizowali blokadę sali obrad Sejmu. Jak argumentowali, był to sprzeciw wobec nielegalnego ich zdaniem przeniesienia obrad Sejmu do Sali Kolumnowej. Izba zajmowała się wówczas budżetem na 2017 rok. W swojej "małej instrukcji", koordynator "Politico" wprost podsuwał pomysły mające de facto zdestabilizować państwo. Wśród propozycji znalazło się m. in. "zajęcie budynku publicznego"." 17:32, 06.07.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%