W ostatnich latach zmieniło się podejście Polaków do przedsiębiorczości. Od 2022 r. mają więcej strachu przed porażką (52%), niż wiary w swoje przedsiębiorcze umiejętności (48%). W efekcie tylko 43% uważa, że własna firma to dobry sposób na zrobienie kariery w porównaniu do 80% z czasów boomu na przedsiębiorczość (2017-2019). Z drugiej strony wciąż widzą wokół siebie szanse na robienie biznesu (74%)*.
„Biznes to nieustanne wyzwania, wśród których znajdują się też trudności makroekonomiczne. Zwłaszcza ostatni rok możemy określić jako dość wymagający. Dane wskazują, że nasza gospodarka nieco przyhamowała, jednak w całym roku osiągnęliśmy wzrost, a Polska wciąż należy do grona liderów wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Jestem przekonana, że firmy wykorzystają to do rozwoju własnych biznesów. W ING doceniamy ich zwinność w działaniu i ducha przedsiębiorczości. Chcemy być zaufanym partnerem, który ich wspiera i dostarcza rozwiązań ułatwiających prowadzenie biznesu” - powiedziała Ewa Łuniewska, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.
„Cieszą optymistyczne oczekiwania Polaków, jeżeli chodzi o warunki do założenia firmy - aktualnie pozytywnie ocenia je 74% Polaków wobec 72% rok wcześniej*. Potrzebujemy odwagi polskiego biznesu, bo bez niego dalszy rozwój nie jest możliwy. Dla wielu założenie firmy w obecnych czasach może wydawać się szaleństwem, ale w ING wierzymy w geniusz i innowacyjność naszych przedsiębiorców. W tę iskrę przedsiębiorczości, która wciąż motywuje ich do poszukiwania i odkrywania. Doceniamy to i wspieramy ich naszą ekspercką wiedzą i zdalnymi rozwiązaniami. Chcemy być dla nich asystentem w biznesie - zarówno na starcie, jak i potem, gdy ich potrzeby firmowe będą rosły” - powiedziała Barbara Pasterczyk, dyrektor banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.
ING Bank Śląski proponuje rozwiązania, wspierające w biznesie:
Ekspert pomoże założyć konto firmowe, podpowie, co przyda się już na starcie i co warto uruchomić od pierwszego dnia w aplikacji bankowej. Startujący przedsiębiorcy spotkanie z ekspertem biznesowym umawiają na stronie www.ing.pl. Klient wybiera datę, godzinę oraz formę spotkania (połączenie wideo lub rozmowa telefoniczna).
Usługa wsparcia księgowego obejmuje bezpłatną konsultację przed założeniem firmy wraz z przeprowadzeniem krok po kroku przez proces zarejestrowania działalności. W trakcie rozmowy, księgowy przedstawia opcje wyboru PKD lub formy opodatkowania oraz pomaga otworzyć konto, również z księgowością. Z obsługi księgowego można skorzystać w ING, ale nie jest to warunek konieczny do skorzystania z jego wsparcia w założeniu firmy. Spotkanie odbywa się online lub telefonicznie, bez potrzeby wizyty w urzędach.
Dla przedsiębiorców, którzy otworzą konto firmowe, bank proponuje nawet 3600 zł na łatwiejszy pierwszy rok, czyli do 300 zł miesięcznie, w tym:
Więcej o warunkach oferty tu: ING. Twój asystent w zakładaniu firmy
*Źródło: Global Entrepreneurship Monitor, PARP, 2024
Źródło informacji: ING Bank Śląski
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
dziwne, jakoś na wakacjach nie przeszkadzają nam głodne, wychudzone ręce w liberii podające wypasione posiłki na ogromnych, ciężkich, srebrnych tacach.
PocztówkazWakacji
23:25, 2025-07-26
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
Zamiast płockiego hejnału islamski Muezzin powinien nawoływać wiernych do modlitwy. To trzeba zmienić koniecznie. Ten hejnał trzeba zlikwidować bo to może drażnić migrantów
Patrycja
21:41, 2025-07-26
Pożar w Płocku. Na miejscu działało 11 zastępów
"aktywistka" Natalia Panczenko niedawno w wywiadzie dla ukraińskiej TV powiedziała: "To jest przede wszystkim ogromne niebezpieczeństwo dla Polaków i rozumiem, że oni rozumieją, bo dziś, kiedy co 10 mieszkaniec Polski jest Ukraińcem to wrastanie wrogości między ukraińcami a Polakami jest już bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla Polski. Ponieważ na terytorium Polski zaczną się walki, bo na terytorium Polski rozpoczną się podpalenia sklepów, domów i tak dalej".
Ukraińska
20:30, 2025-07-26
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
A ja jestem za tym by do Płocka przyjąć minimum 30 tyś migrantów. Należy się do tego oczywiście przygotować. Polaków którzy opóźniają się z opłatą czynszu won pod most by zwolnili miejsce dla migrantów . Należy wybudować w Płocku minimum 4 meczety i ze dwie świątynie buddyjskie. W radzie miasta 50 procent migrantów 50 procent Polaków. Język arabski i ukraiński na równi z językiem polskim. Oczywiście do wyborów na starostę i prezydenta muszą sterować osoby wyznania islamskiego i buddyjskiego. Należy wprowadzić bezwzględny zakaz sprzedaży wieprzowiny i oczywiście prawo musi być zliberalizowane dla wszystkich. Oczywiście należy stworzyć szkoły arabskie i buddyjskie..To będzie miasto idealne traktowane jako wzór.
Wizjoner
19:18, 2025-07-26