Zamknij

Co studiować w płockim kampusie Politechniki Warszawskiej?

11:11, 12.08.2024 Artykuł Sponsorowany Aktualizacja: 11:13, 12.08.2024
Skomentuj

O tym, dlaczego warto studiować na Politechnice Warszawskiej w Płocku pisaliśmy w artykule dostępnym pod linkiem: https://petronews.pl/pl/11_wiadomosci/392035_studia-na-politechnice-warszawskiej-w-plocku-bo.html. A o tym, jakie kierunki można tu wybrać, czego można się na nich nauczyć i jakie są potencjalne perspektywy zawodowe, dowiesz się z poniższego artykułu.

A zatem w dużym skrócie… W roku akademickim 2024/2025 w płockim kampusie Politechniki Warszawskiej możesz studiować dziennie lub zaocznie na studiach pierwszego i drugiego stopnia. W ofercie znajdują się również studia podyplomowe, szkoła doktorska oraz kursy i szkolenia (w tym maturalne).

Obecnie trwa nabór na wszystkie tryby i formy studiów, w tym rekrutacja uzupełniająca na bezpłatne studia stacjonarne (w ofercie znajduje się 5 kierunków technicznych i 1 ekonomiczny).

Budownictwo - przygotowuje specjalistów z zakresu projektowania, wykonawstwa, remontów obiektów budowlanych, nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi, organizowania produkcji elementów budowlanych, prowadzenia nadzoru wykonawstwa budowlanego oraz ustawicznego samokształcenia i doskonalenia zawodowego.

W programie studiów znajdziesz zagadnienia związane z budownictwem mieszkaniowym, komunalnym, przemysłowym i komunikacyjnym. Nauczysz się, jak projektować podstawowe obiekty i elementy budowlane oraz jak dobierać i stosować materiały. Poznasz nowoczesne technologie oraz wykorzystywane w branży techniki komputerowe. Dowiesz się, jak stosować zasady wytrzymałości materiałów i mechaniki konstrukcji oraz formułować, budować i stosować modele obliczeniowe podstawowych konstrukcji inżynierskich. Będziesz w stanie kierować zespołami i firmą budowlaną, zorganizować i nadzorować produkcję elementów budowlanych, tworzyć i odczytywać rysunki techniczne, rozpoznawać opracowania kartograficzne i geodezyjne, wykorzystywać metodykę BIM. 

Po studiach możesz pracować w biurach projektowych i ośrodkach doradczych, przedsiębiorstwach wykonawczych, w nadzorze budowlanym. Znajdziesz dla siebie miejsce w wytwórniach materiałów budowlanych, betonu, elementów budowlanych i konstrukcji, a także w administracji państwowej i samorządowej, związanej z budownictwem i architekturą.

Inżynieria Środowiska - koncentruje się na przygotowaniu absolwentów do prac przy projektowaniu, wykonawstwie, montażu i eksploatacji powszechnie stosowanych urządzeń sanitarnych - wodociągowych i kanalizacyjnych, ogrzewczych i wentylacyjnych, gazowych, przeznaczonych m.in. do oczyszczania wody, ścieków, powietrza i gazów odlotowych, a także do unieszkodliwiania odpadów.

Na studiach nauczysz się projektować i stosować standardowe instalacje, sieci i urządzenia ogrzewcze, wentylacyjne, wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe i utylizacyjne. Będziesz wiedzieć, jak sporządzać kosztorysy i  uczestniczyć w zarządzaniu robotami instalacyjnymi, a także jak wykorzystywać techniki komputerowe wspomagające projektowanie instalacji i procesów wykonawczych, eksploatacyjnych i produkcyjno-handlowych z zakresu inżynierii środowiska.

Czeka na Ciebie praca m.in. w firmach wykonawczych, biurach projektowych, służbach utrzymania ruchu systemów sanitarnych, jednostkach gospodarki komunalnej i zakładach przemysłowych. Możesz też znaleźć zatrudnienie w przedstawicielstwie handlowym i doradztwie technicznym, a także administracji. 

Mechanika i Budowa Maszyn - oferuje wiedzę i umiejętności na temat realizacji procesów wytwarzania, projektowania, montażu i eksploatacji maszyn oraz sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi w tych procesach. Absolwenci zdobywają również wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania odnawialnych źródeł energii, a w szczególności systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Podczas studiów dowiesz się, jak projektować i konstruować proste konstrukcje mechaniczne i instalacje przemysłowe z wykorzystaniem nowoczesnych informatycznych narzędzi obliczeniowych i projektowych, a także jak nadzorować i realizować procesy wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn i instalacji przemysłowych.

Absolwenci tego kierunku są bardzo poszukiwani m.in. w przedsiębiorstwach, w których występują zadania związane z konstruowaniem, wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, organizacją produkcji oraz automatyzacją maszyn i urządzeń. Zatrudnienie znajdziesz też w jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, jednostkach akredytacyjnych, czy atestacyjnych.

Technologia Chemiczna - to kierunek dla przyszłych inżynierów chemików, zajmujących się np. produkcją i przetwarzaniem surowców chemicznych. Można na nim zdobyć wiedzę z zakresu nauk chemicznych i technicznych oraz chemicznych procesów technologicznych.

Studia ukierunkowane są na zdobywanie wiedzy z dziedziny chemii i technologii chemicznej z poznaniem jej bezpośredniego przełożenia na praktykę w warunkach przemysłowych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz przez praktyków z doświadczeniem zawodowym, na terenie uczelni oraz w zakładach pracy. Dowiesz się tu, jak planować i przeprowadzać eksperymenty, pomiary laboratoryjne i terenowe dotyczące problemów chemicznych oraz interpretować uzyskane wyniki i wyciągać wnioski. Będziesz projektować typowy dla technologii chemicznej proces technologiczny oraz instalację do jego realizacji, a także rozwiązywać praktyczne zadania inżynierskie związane z technologią chemiczną.

Na fachowców po tym kierunku czekają przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego i przemysłów pokrewnych, laboratoria analityczne, kontrolne i diagnostyczne, instytuty badawcze i placówki naukowe, przedsiębiorstwa obrotu aparaturą chemiczną, surowcami i produktami chemicznymi, jednostki projektowe i doradcze, jak również instytucje związane z poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu chemii i technologii chemicznej.  

Przemysłowe Zastosowanie Informatyki – to kierunek, który przygotowuje do pracy z systemami informatycznymi m.in. w przemyśle, w tym zarządzaniem bazami danych, programowaniem oraz zastosowaniami IT w produkcji.

Będziesz tu uczyć się, jak tworzyć oprogramowanie i praktycznie posługiwać się różnymi narzędziami informatycznymi z zakresu software, jak wykorzystywać i konfigurować sprzęt komputerowy i teleinformatyczny do obsługi procesów w przedsiębiorstwach oraz nadzorować jego współpracę z systemami mechanicznymi i procesami przemysłowymi. Dowiesz się, jak przeprowadzać analizy danych, projektować i programować systemy automatycznego sterowania maszynami i urządzeniami mechanicznymi oraz procesami technologicznymi, a także jak nadzorować i sterować przebiegiem procesów w instalacjach przemysłowych.

Po studiach możesz pracować w firmach zajmujących się budową i wdrażaniem narzędzi oraz systemów informatycznych i teleinformatycznych w sektorze finansowym, w różnych gałęziach przemysłu i usług, a także we wszelkiego rodzaju podmiotach gospodarczych korzystających z infrastruktury informatycznej.

Ekonomia - kierunek, który kształci specjalistów w dziedzinie ekonomii, finansów i rachunkowości, umożliwiający zdobycie gruntowej wiedzy ekonomicznej i finansowej.

Na studiach w Płocku będziesz uczyć się wykorzystywać zaawansowaną wiedzę teoretyczną z zakresu ekonomii i finansów do analizowania i interpretowania różnorodnych problemów gospodarczych i społecznych.  Dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać poznane techniki pozyskiwania i gromadzenia danych z różnych źródeł, jak stosować standardowe metody statystyczne i narzędzia informatyczne do ich przetwarzania, analizowania oraz prezentacji. Zdobędziesz umiejętności wykorzystywania mierników i wskaźników ekonomicznych do opisu zjawisk i procesów gospodarczych. Będziesz umieć sporządzać zestawienia, analizy i raporty, ułatwiające podejmowanie decyzji ekonomicznych i weryfikować ich poprawność.  

Po studiach znajdziesz pracę w działach księgowych, finansowych i ekonomicznych różnorodnych przedsiębiorstw. Absolwenci tego kierunku są też przygotowani do pracy na stanowiskach specjalistów w bankach i instytucjach finansowych, biurach rachunkowych czy urzędach administracji publicznej. 

Czy warto?

Kierunki, które oferuje Politechnika Warszawska w Płocku to kierunki, których absolwenci niezmiennie pozostają niezbędni nie tylko w polskiej gospodarce. Na rynku pracy cieszą się oni prestiżem oraz są doceniani finansowo, co pokazują zarówno ogólnopolskie rankingi, jak i badania ich losów zawodowych. Jeśli chcesz dołączyć do grona ponad 18 tysięcy absolwentów z dyplomem Politechniki Warszawskiej zdobytym w Płocku, to najlepszy moment. Dowiedz się więcej na www.pw.plock.pl

 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%