Zamknij

MON-POL znów zwycięża!

11:37, 16.01.2018 Marek
Skomentuj

Podopieczne Ireneusza Jasińskiego ponownie złapały wiatr w żagle. Tak w pierwszej, jak i w drugiej rundzie, MON-POL rozpoczyna z przytupem. Dwie wygrane z rzędu na starcie nowego roku, a tym razem druga wygrana z bardzo silnym przeciwnikiem z Gdańska. Spotkanie z Uniwersytetem Gdańskim, 15 stycznia, zaczęło się badawczo, ale od remisu 4:4 gospodynie zdobyły kolejno siedem punktów i po niespełna połowie pierwszej kwarty zrobiło się 11:4. Druga połowa tej kwarty, to kontrola rezultatu i mądra gra płocczanek, które nie pozwalały przeciwniczkom na zbyt wiele. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się prowadzeniem 22:16. Druga kwarta jednak zaczęła się nieco gorzej, ponieważ gdańszczanki szybko zniwelowały straty do dwóch punktów różnicy 22:20. Zespół z Płocka walczył i robił co się da, by nie dać się przeskoczyć, ale niestety, nie udało się... Uniwersytet w 16. minucie meczu wyszedł na prowadzenie 25:32 i nie zrobiło się dobrze. Reakcja MON-POLu była wzorowa i godna pochwał! Do końca tej kwarty płocczanki nie dały się zaskoczyć i zbliżyły się do przeciwniczek na jeden punkt straty 31:32. Płocki charakter, jak zaszczepił trener Jasiński zaczął na nowo funkcjonować. Po przerwie MON-POL podtrzymał udaną grę z końcowych minut drugiej kwarty i dzięki temu ponownie to płocka ekipa prowadziła 38:32! Przyjezdne robiły wiele, by wybić MON-POL z rytmu i swoich warunków gry, ale to nie dawało efektów. Dlatego też po tej kwarcie gospodynie prowadziły 46:44. Ostatnia część zapowiadała się emocjonująco i tak też było! Gdańszczanki doprowadziły dość wcześnie do remisu 48:48, a następnie 50:50 i 52:52. Potem Pytlarczyk i Misiek dały cztery punkty przewagi dla płocczanek 56:52. Na niespełna dwie minuty przed końcem MON-POL zaznaczył swoją przewagę bardzo wyraźnie - 64:54 i chyba właśnie wtedy przyjezdne straciły nadzieję. Mecz zakończył się wygraną MON-POLu 64:56, a to oznacza, że to właśnie podopieczne Ireneusza Jasińskiego pewnie meldują się na podium. MON-POL Płock - AZS Uniwersytet Gdański 64:56 (22:16, 9:16, 15:12, 18:12) MON-POL: Plucińska, Tyczkowska 2, Misiek 16, Kotonowicz 19, Kaczor 3, Witkoś 12, Dzierbicka 2, Pytlarczyk 10. Marek Wojciechowski