Zamknij

Płockie Mustangi uległy Tytanom [ZDJĘCIA]

10:11, 11.06.2014 Michał Siedlecki Aktualizacja: 16:02, 19.03.2015
Skomentuj
W niedzielnym meczu 10. kolejki PLFA, Tytani Lublin pokonali na wyjeździe drużynę Mustangs Płock 28:14.

Już początek spotkania pokazywał, że to lublinianie są lepiej dysponowaną drużyną. To właśnie Tytani jako pierwsi zdobyli punkt i z minuty na minutę przejmowali coraz większą inicjatywę w meczu. Jednak gospodarze nie zamierzali odpuszczać. Niedługo później odpowiedzieli touchdownem skrzydłowego Jakuba Seweryna po precyzyjnym podaniu Spencera Wooda.

Na początku drugiej kwarty płocczanie błysnęli świetnym odkopnięciem, po którym piłka zatrzymała się na pierwszym jadzie. W drugiej próbie rozgrywający Tytanów, Bartłomiej Trubaj, został powalony przez Marka Kamińskiego we własnej strefie końcowej. To pozwoliło płockim Mustangom wyjść na prowadzenie - pierwsze, a zarazem ostatnie, w tym spotkaniu.

Goście ruszyli do kontrataku i jeszcze przed końcem pierwszej połowy odzyskali prowadzenie po efektownym biegu Nathana Lee. W kolejnych odsłonach Tytani wyraźnie dominowali i pewnie wygrali całe spotkanie 14:28.

Z bilansem 2-3 Tytani zajmują obecnie czwarte miejsce w Grupie Wschodniej PLFA I. Dwa zwycięstwa i cztery porażki praktycznie eliminują Mustangi z walki o play-off. - To dla nas trudny czas - wyznał Michał Żółtowski, grający menadżer płockiego klubu. - Niestety z powodu kontuzji jesteśmy zmuszeni w trakcie sezonu zrekonstruować skład. Większość kluczowych zawodników gra zarówno w ataku, jak i obronie. Po sezonie czeka nas gruntowna przebudowa klubu zarówno na, jak i poza boiskiem - dodaje.

Kolejny mecz Mustangs rozegrają 21 czerwca. Wyjazdowym rywalem płocczan będą Łódzkie Wilki. Dzień później, 22 czerwca Tytani podejmą Kraków Kings.

Mustangs Płock - Tytani Lublin 14:28 (6:6, 2:8, 0:7, 6:7)

I kwarta 0:6 przyłożenie Marcina Grosmana po 3-jardowej akcji biegowej 6:6 przyłożenie Jakuba Seweryna po 25-jardowej akcji po podaniu Spencera Wooda

II kwarta 8:6 dwa punkty (safety) dla Mustangs po powaleniu rozgrywającego Tytanów z piłką w jego polu punktowym 8:14 przyłożenie Nathana Lee po 28-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Steven Barone po podaniu Bartłomieja Trubaja)

III kwarta 8:21 przyłożenie Nathana Lee po 60-jardowej akcji po podaniu Bartłomieja Trubaja (podwyższenie za jeden punkt Piotr Graboś)

IV kwarta 14:21 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 60-jardowej akcji powrotnej po odzyskaniu piłki zgubionej przez Tytanów 14:28 przyłożenie Bartłomieja Trubaja po 25-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Piotr Graboś)