Zamknij

Superpuchar Polski zdobyli Nafciarze!

19:54, 08.09.2024 Redakcja Aktualizacja: 20:30, 08.09.2024
Skomentuj źródło: sprwislaplock.pl źródło: sprwislaplock.pl

Atlas Arena tym razem rozbrzmiewała okrzykami kibiców ORLEN Wisły Płock. Podczas rozgrywanego po raz pierwszy w historii Superpucharu Polski, trofeum zdobyli Nafciarze, pokonując w "świętej wojnie" Industrię Kielce 27:23. To już trzeci tytuł płockiej drużyny w tym roku.

Ten wynik spełnia oczekiwania wszystkich kibiców ORLEN Wisły Płock. Podczas pierwszego Superpucharu Polski, Nafciarze w pięknym stylu pokonali Industrię Kielce. Od pierwszych minut spotkania mieliśmy piękne akcje - serię celnych bramek otworzył Miha Zarabec, następnie z dobitki po rzucie karnym trafił Arkadiusz Moryto. Kolejny celny strzał należał do Michała Olejniczaka, któremu zrewanżował się Michał Daszek. Dalej ze skrzydła zapunktował Cezary Surgiel, a w kolejnej akcji, dzięki błędowi kielczan, Gergo Fazekas doprowadził do wyrównania.

Na chwilę przed końcem pierwszej połowy, o czas poprosił szkoleniowiec Industrii Kielce – Talant Dujshebaev. Nie pomogło to jednak kielczanom. Zoltan Szita trafił do pustej bramki, dzięki czemu ORLEN Wisła zakończyła tę część spotkania wynikiem 13:10.

Druga część meczu była nie mniej emocjonująca. Bramka Tomasza Gębali, faul w ataku płocczan, następnie trafienie Daniela Dujshebaeva. Do wyrównania doprowadził Alex Dujshebaev, a dystans do Industrii powiększył Gergo Fazekas. Jednak w 37. minucie spotkania do bramki płocczan trafił Alex Dujshebaev. Nafciarze byli w swojej życiowej formie i zwiększali przewagę, choć kielczanie grali w przewadze.

Na niecałe 5 minut przed końcem spotkania, celny rzut oddał Arkadiusz Moryto, ale szybko na konto Nafciarzy zapunktował Lovro Mihić. Ostatecznie rywalizację z wynikiem 27:23 wygrała ORLEN Wisła Płock, zdobywając w ten sposób pierwsze w historii trofeum Superpucharu Polski i trzeci tytuł w tym roku (Puchar Polski, Mistrzostwo Polski i Superpuchar Polski).

ORLEN Wisła Płock 27:23 (13:10) Industria Kielce

• ORLEN Wisła Płock: Alilović – Daszek 4, Piroch 1, Janc, Serdio, Susnja 2, Zarabec 2, Fazekas 5, Krajewski 2, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 3, Szita 6.
  • Industria Kielce: Cordalija, Mestrić – Olejniczak 5, Kounkoud, Dujshebaev A. 5, Maqueda 2, Moryto 3, Dujshebaev D. 2, Surgiel 1, Gębala 1, Karalek 1, Monar 1, Nahi 2.

źródło: sprwislaplock.pl