Zamknij

Mistrz Polski szczypiorniaka znów jest w Płocku!

22:29, 26.05.2024 Redakcja
Skomentuj

Na tę wiadomość czekali kibice piłki ręcznej w Płocku. "Święta wojna" tym razem zakończyła się zwycięstwem ORLEN Wisły Płock. Tytuł Mistrza Polski pojechał do stolicy Północnego Mazowsza!
W niedzielę, 26 maja o godzinie 20 rozpoczął się kolejny szczytowy pojedynek w ORLEN Superlidze pomiędzy drużynami piłki ręcznej mężczyzn z Płocka i Kielc. Odwieczni rywale w "świętej wojnie" znów walczyli o tytuł Mistrza Polski. W ostatnich latach Nafciarze nie mieli szczęścia, przegrywając o włos pojedynek z kielczanami. Jednak już tydzień temu, w pierwszym spotkaniu dwumeczu wygrała ORLEN Wisła Płock. Mecz w niedzielę był grą o wszystko. Gdyby wygrała Iskra Kielce, odbyłby się trzeci mecz. To jednak nie było konieczne. Gra obu drużyn była na najwyższym poziomie. Bardzo szybko zawodnicy podwyższali wyniki dla swoich drużyn i już po 15 minutach tablica pokazywała 4:5 dla Nafciarzy. Później jednak to kielczanie wyszli na prowadzenie, zwiększając przewagę do dwóch trafień. Na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą (9:10). Druga część spotkania to ponownie remis i zażarta walka o każdą kolejną bramkę. Przewaga była raz po jednej, raz po drugiej stronie. Na 10 minut przed końcem spotkania Tomasz Gębala doprowadził do ponownego remisu. Kolejne minuty to bramka przewagi dla Nafciarzy i wyrównanie dla Iskry. Podczas końcowego gwizdka tablica wskazywała znów remis: 20:20. To oznaczało rzuty karne, dzięki którym ORLEN Wisła Płock została mistrzem Polski z wynikiem 7:8. Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 20:20 (10:9), po karnych 7:8 Tym samym zawodnicy z Kielc po 12 latach musieli oddać tytuł Mistrza Polski, który wraca do Płocka! źródło: ORLEN Superliga