Zamknij

Płocki policjant i jego pies na podium mistrzostw

Wiktor PleczyńskiWiktor Pleczyński 10:23, 24.09.2024 Aktualizacja: 20:23, 24.09.2024
Skomentuj fot. KMP w Płocku fot. KMP w Płocku

Zakończyły się XXI Kynologiczne Mistrzostwa Policji. Wśród laureatów na podium stanął płocki policjant - asp.szt. Paweł Pikała z psem Selerem.

Na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach od 17 do 20 września odbywał się Finał XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Po czterech dniach zmagań, na podium stanęli najlepsi policjanci-przewodnicy psów służbowych w kraju, którzy przystąpili do rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Po raz kolejny wśród najlepszych swoje miejsce wywalczyli asp.szt. Paweł Pikała wraz z psem służbowym Selerem.

– Organizowane od wielu lat Mistrzostwa są doskonałą okazją do zaprezentowania przez funkcjonariuszy wysokiego poziomu zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych w pracy z psem służbowym. Głównym celem zawodów jest doskonalenie kompetencji zawodowych policjantów-przewodników oraz sprawności użytkowej psów służbowych Policji, a także upowszechnianie wykorzystania psów służbowych w działaniach prewencyjnych oraz w walce z przestępczością – wyjaśnia KMP w Płocku.

Asp.szt. Paweł Pikała – policjant przewodnik z Komendy Miejskiej Policji w Płocku wraz ze swoim czworonożnym partnerem Selerem stanął na podium zajmując zaszczytne III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. To nie pierwszy sukces płockiego duetu. Asp. szt. Paweł Pikała  wraz z psem Selerem zajął I miejsce podczas wojewódzkich zmagań psów służbowych, które odbyły się w dniach 24-27 czerwca 2024 r. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak oraz Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Boroń.