Dom, to miejsce, w którym każdy chce stworzyć dla siebie i swojej rodziny jak najlepsze warunki - ma być przede wszystkim bezpieczny, komfortowy i wygodny w użytkowaniu. Dzisiejsze budownictwo skoncentrowane jest na zapobieganiu utracie ciepła i dostosowaniu nowoczesnych domów do wymogów ekologicznych. Z drugiej strony ważna jest także kwestia eliminacji nadmiaru ciepła, zwłaszcza w upalne dni oraz ochrona prywatności przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi przeszkleniami. W tej sytuacji żaluzje fasadowe w genialny sposób rozwiązują kilka problemów związanych z nadmiarem światła i ciepła w pomieszczeniach, wspomagając tym samym pracę klimatyzacji.
Żaluzje fasadowe z każdym rokiem zyskują na popularności ze względu na swoją funkcjonalność oraz możliwości technologiczne, takie jak współpraca z czujnikami pogody oraz podłączenie do systemów inteligentnego domu. To nowoczesne i bardzo eleganckie osłony okien i drzwi montowane na zewnątrz budynków. Ich głównym zadaniem jest ochrona pomieszczeń przed zbytnim nasłonecznieniem, regulowanie temperatury we wnętrzach oraz wspomaganie pracy klimatyzacji, co przekłada się na realne oszczędności.
Niewątpliwym atutem, wynikającym z posiadania żaluzji fasadowych, jest ograniczenie dopływu światła słonecznego i przegrzewania się pomieszczeń w upalne dni, możliwość regulacji dopływu światła dziennego oraz zmniejszenie kosztów pracy klimatyzacji. Żaluzje fasadowe doceniają przede wszystkim właściciele domów z dużymi powierzchniami szklanymi, gdzie większość innych rozwiązań się nie sprawdza.
Stosując żaluzje fasadowe nie doprowadzimy do przegrzania pomieszczeń, a co za tym idzie nie ma wówczas konieczności wydawania pieniędzy na ich intensywne schładzanie. Ponadto schładzając dom żaluzjami fasadowymi, nie musimy rezygnować z naturalnego światła, a wręcz mamy możliwość sterowania jego dopływem.
Żaluzje fasadowe świetnie sprawdzą się na bardzo dużych oknach czy szklanych elewacjach – mogą być dużo szersze od rolet, ponieważ są lżejsze. Poza funkcją schładzania domu, należy podkreślić to, że w przeciwieństwie do rolet, żaluzje fasadowe nie powodują całkowitego zaciemnienia pomieszczeń. Dzięki odpowiednio ułożonym lamelom, światło może opierać się o nie, oddając tym samym ciepło na zewnątrz, a do wnętrza trafia już tylko światło rozproszone. Mamy tym samym zapewnioną dobrą izolację naszych wnętrz przed przegrzaniem, dopływ naturalnego światła, a dodatkowo możemy nadal podziwiać widok za oknem, będąc w pełni osłoniętymi przed czujnym wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.
Kiedy w słoneczny dzień mamy ochotę na rodzinne kino, ale światło dzienne uniemożliwia nam korzystanie z TV czy projektora, żaluzje fasadowe zaciemnią nam pomieszczenie. Efekt zaciemnienia jest też zależny od zastosowanych w naszych żaluzjach profili. Do najbardziej popularnych należą te w kształcie litery „C” i „Z”. Cechą charakterystyczną profilu „C” jest możliwość otwierania i zamykania żaluzji w zakresie 180°. Zapewnia to płynne sterowanie kątem pochyłu lameli, a tym samym swobodną regulację ilości światła przenikającego do wnętrza. Lamela „Z” (obrót lameli o 90°) nadaje bryle budynku bardziej dynamiczny charakter. Wyróżnia ją uszczelka wyciszająca, a sam kształt „Z” zapewnia lepsze odbicie promieni słonecznych przy mniejszym stopniu zaciemnienia pomieszczeń.
Dzisiejsza technologia pozwala na podłączenie żaluzji fasadowych do systemu inteligentnego domu oraz wyposażenie ich w czujniki pogodowe. Dzięki zastosowaniu automatyki pogodowej, nasze żaluzje będą monitorowały warunki atmosferyczne takie jak: temperatura na zewnątrz, nasłonecznienie, prędkość wiatru czy opady deszczu. Czujniki pogody sprawią, że żaluzje same dostosują automatycznie swoje położenie, uwzględniając aktualną pogodę.
Kiedy czujniki pogody, zamontowane w żaluzjach fasadowych, wykryją intensywne nasłonecznienie, włączają automatycznie system zamykania się żaluzji, aby zredukować nagrzewanie się pomieszczeń. Inną korzyścią wynikającą z posiadania czujników pogodowych jest zwolnienie domowników z ręcznego dostosowywania żaluzji do warunków atmosferycznych. Ponadto, żaluzje fasadowe z czujnikami pogody optymalnie dostosowują poziom światła, jakie znajduje się wewnątrz i zapobiegają oślepianiu.
Inteligencja tego systemu polega także na tym, że czujniki pogody, kiedy wykryją spadek temperatury, automatycznie mogą podnieść żaluzje, wpuszczając więcej światła i ciepła. Wieczorem czujniki mogą ustawić żaluzje poziomo lub zupełnie je podnieść. Czujniki pogody kontrolują także natężenie wiatru, a przy silnych wichurach system może automatycznie żaluzje podnieść.
Z pewnością zastosowanie w domach systemu żaluzji fasadowych z czujnikami pogody sprawi, że nasze domy staną się praktyczne, eleganckie, ale przede wszystkim ekonomiczne i ekologiczne.
Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego
Potomkowie parobków i fornali zniszczyli Szkołę Rolniczą w Trzepowie z wieloletnimi tradycjami. Leokadia Bergerowa w grobie sią przewraca.
absolwent
07:24, 2025-07-15
Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego
Z Kamysza taki minister jak z Ziemkiewicza starosta. Dwóch figurantów.
Ernest
05:15, 2025-07-15
W powiecie płockim będzie nowe miasto?
Prawda jest taka, że najwięcej sensu mają duże ośrodki. Nic nie robi się z tendencją odpływu z miast, nic nie robi się z cenami gruntów, które w miastach są najwyższe i napędzają błędne koło. Z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej jakby taki Płock, Gostynin i Włocławek połączyć w jedno miasto, o pozostałych miejscowościach nie wspominając. Wtedy będzie najłatwiej o miejsca pracy, o wysoki komfort życia, o transport na wysokim poziomie, rozrywki itp. A my zmierzamy w kierunku, gdzie ludzie rozproszą się po wsiach, a na koniec będzie tradycyjny płacz, że transportu nie ma, że szkołę zabrali, komisariat zlikwidowali, drogi dziurawe itd...
bez sensu
01:33, 2025-07-15
PiS: Na płockich pływalniach jest źle
Prawda jest taka, że Ukraińcy więcej wpłacają do budżetu, niż ciągną socjalu. Wiem, trollom i frustratom się to nie spodoba. Na pocieszenie dodam, że ogólnie jestem przeciwny imigracji. Ukraińcy nie zachowują się w Polsce źle i wolę ich niż Hindusów, Pakistańczyków, Marokańczyków, ale po co nam te mieszanie, zwłaszcza przy słabości służb i rządów tego kraju. Niech Polska pozostanie Polską. Masowe migracje to zawsze bomba z opóźnionym zapłonem, gdzie nie ma tarć na tym tle? A PiS robi z ludzi idiotów próbując lansować się na hasłach "stop imigracji", gdy sami bili rekordy wydając ponad pół miliona pozwoleń w zaledwie 12 miesięcy.
Najprawdziwszy Polak
01:27, 2025-07-15