Rynek pracy zmienia się na naszych oczach. To nie tylko wielkie rewolucje, jak wprowadzanie rozwiązań ze świata sztucznej inteligencji, ale i inwestycje w maszyny, które cechują się niesamowitą wręcz precyzją. Czy przyszłością spawalnictwa są autonomiczne, jedynie nadzorowane przez człowieka, urządzenia?
Dlaczego usługi spawalnicze są tak ważne?
Przede wszystkim dlatego, że to od nich zależnych jest wiele różnych sektorów gospodarki, bez których nasza codzienność wyglądałaby zupełnie inaczej. Te kluczowe to m.in. firmy:
- motoryzacyjne,
- zajmujące się obróbką tworzyw,
- działające w sektorze zbrojeniowym,
- wytwarzające podzespoły dla samolotów czy statków.
O tym, jak wielki potencjał drzemie w tym sektorze rynku, doskonale świadczą też dane Międzynarodowej Federacji Robotyki. Instytucja ta szacuje, że nasz kraj ma potencjał na stworzenie co najmniej trzech milionów w pełni zrobotyzowanych stanowisk pracy. Rokrocznie Polska zajmuje w tym zestawieniu bardzo wysokie lokaty.
Tendencję automatyzowania stanowisk pracy przyspieszyła też pandemia COVID-19. Jako że koronawirus wciąż stanowi pewne zagrożenie, które najpewniej znów da się polskim firmom we znaki na przełomie jesieni i zimy, w wielu firmach może zabraknąć rąk do pracy. Właśnie dlatego warto zainwestować w zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, jakie oferuje
Cloos.pl.
Przemawia za tym nie tylko interes ekonomiczny firmy, ale i prosta logika. Maszyny nie chorują. Nie biorą wolnego, nie mają gorszego dnia, a na dodatek mogą pracować niemal bez przerwy. W dobie rosnących kosztów pracy to atuty, których żaden przedsiębiorca nie powinien lekceważyć.
Jak działają nowoczesne stanowiska spawalnicze?
Profesjonaliści, jak Cloos, już dawno temu zrozumieli, że liczy się kompleksowe podejście do klienta. Ważna jest też trwałość i stabilność konkretnych urządzeń, bez względu na to, czy będą to spawarki MIG/MAG, TIG, spawarki orbitalne, czy zautomatyzowane stanowiska pracy, na przykład te wchodzące w skład rodziny Qineo.
Eksperci wiedzą też, że do spawania trzeba podejść w sposób kompleksowy. To nie tylko same maszyny spawalnicze, ale i urządzenia towarzyszące. Wśród tych kluczowych można wymienić m.in.:
- odciągi,
- profesjonalne stoły spawalnicze - dobrze byłoby, gdyby można było wybrać modele o różnym ϕ, np. 16, 22 lub 28,
- coboty,
- zaciski,
- lasery znakujące.
Chcesz stworzyć nowoczesne przedsiębiorstwo? Postaw na technologię!
Bez względu na to, czy chcesz ułatwić pracę swojej załodze i zamierzasz inwestować w coboty, czy raczej dążysz do automatyzacji stanowisk pracy, stawiaj na rozwiązania sprawdzone, jakościowe oraz przede wszystkim bezpieczne i łatwe w programowaniu.
Przykładem takich maszyn są np. urządzenia z linii Qirox. To wielokrotnie doceniane roboty, które mogą spawać z prędkością nawet 50 mm na minutę. Prosta matematyka podpowiada, że takie urządzenie, z zachowaniem najwyższej jakości, wykona pracę, którą dotychczas wykonywał spawacz... osiem razy szybciej!
O jakiej jakości mowa? Szacuje się, że błąd nie przekracza 0,1 mm. Przy ogromnym tempie prac, jest to wynik, który bardzo trudno byłoby osiągnąć nawet najlepszym fachowcom. Zwłaszcza w takim samym lub podobnym przedziale czasowym.
Pamiętaj też o tym, że nowoczesność może szybko się zwrócić. Wystarczy, że kupisz dokładnie takie maszyny, jakich potrzebujesz. Przykładowo urządzenia wspierające standard Rapid Weld doskonale radzą sobie z materiałami o dużej i średniej grubości. Wyróżnia je też zwężony łuk natryskowy.
Jeśli nie wiesz, jak zautomatyzować pracę w swojej firmie, skontaktuj się ze specjalistami z Cloos - pomogą w wyborze, przygotują ofertę, a nawet zajmą się wdrożeniem i przeszkoleniem załogi!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz