Zamknij

1000 mieszkań i 8-piętrowe bloki - powstanie wielki kompleks mieszkaniowy w centrum Płocka? [WIZUALIZACJE]

13:49, 23.03.2021 Aktualizacja: 16:25, 23.03.2021 ok. 3 min. czytania
16

Bardzo ciekawy projekt zaplanowano w Płocku - w kompleksie mieszkaniowym mają powstać budynki wielorodzinne, z usługami na parterze, zielonymi skwerami, ścieżką rowerową czy żłobkiem. A wszystko na terenach po dawnych zakładach drobiarskich.
O budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych na terenie dawnych Zakładów Drobiarskich w Płocku wystąpiła firma Greenfields. Zgodnie z planami, inwestycja (podzielona do realizacji na etapy), ma obejmować około 1000 mieszkań, a zlokalizowana będzie w kwartale ulic: Bielskiej, Tysiąclecia, Przemysłowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych. Według koncepcji, powstaną tam budynki mieszkalne, które będą liczyły 5 kondygnacji w części od ul. Bielskiej oraz 9 kondygnacji (8 pięter) od strony ul. Przemysłowej. Oprócz mieszkań, zaplanowano powstanie lokali usługowych oraz ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych, takich jak: boisko, place zabaw, skwery. W projekcie znalazł się także żłobek o powierzchni ok. 700 metrów kw. oraz droga publiczna wraz ze ścieżką rowerową pomiędzy ul. Bielską a Przemysłową.
- Dawniej na tym terenie kwitł przemysł, znajdowały się tutaj liczne budynki mieszczące zakłady przetwórstwa drobiowego. Ale z czasem produkcja była ograniczana - mówi Justyna Cymerman, dyrektor Działu Urbanistyki Greenfields. - Chcemy przywrócić ten kawałek miasta mieszkańcom, kształtując miejską zabudowę. Będzie to miejsce z licznymi pasażami, skwerami, usługami, sprzyjające integracji społecznej wszystkich pokoleń - wyjaśnia.
Jak dodaje, przyjazne kształtowanie przestrzeni jest dla firmy bardzo ważne, dlatego wewnątrz kompleksu znajdzie się strefa bez samochodów. W planach jest też publiczna droga ze ścieżkami rowerowymi, o miejskim charakterze, z "pełnym wachlarzem podstawowych usług dla mieszkańców". Na parterze znajdą się powierzchnie usługowe, ze sklepami i kawiarniami, które będą liczyły łącznie około 2 tys. metrów kw.


materiały prasowe Greenfields

Inwestycja ma sprawić, że opuszczony i zaniedbany od wielu lat teren zostanie ożywiony i będzie spełniał nowe funkcje, w tym komercyjne, takie jak sklepy i lokale usługowe. To, wspólnie z ogólnodostępnymi terenami rekreacji i infrastruktury społecznej, ma sprawić, że będzie to atrakcyjny teren zarówno do zamieszkania, jak i wypoczynku. Co istotne, projekt dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością: w budynkach zaplanowano dodatkowe windy, pochylnie, wygodne wejścia do budynków oraz specjalne miejsca postojowe. Greenfields działa na zlecenie właściciela terenu, spółki Cedrob S.A. Jak informuje firma, do Urzędu Miasta Płocka wpłynął już stosowny wniosek w ramach Specustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, który został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej, a inwestycja była przedmiotem rozmów podczas posiedzenia Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Teraz o losach wniosku zadecydują miejscy radni.


materiały prasowe Greenfields

Kostrogaj stał się częścią Płocka w 1953 roku. Rejon od początku posiadał charakter przemysłowy. Z czasem, ograniczenie produkcji przemysłowej spowodowało rozwój funkcji handlowej: galerii i sklepów wielkopowierzchniowych. Obecnie w sąsiedztwie planowanej inwestycji znajdują się duże osiedla z zabudową mieszkalną wielorodzinną. Za opracowanie urbanistyczno-architektoniczne odpowiada Pracownia Architektoniczna Studio 20 z Warszawy. Ma ona na swoim koncie realizację kilku projektów mieszkaniowych w Warszawie, w tym m.in. osiedle Madison Apartments, Rezydencja Chrobrego oraz luksusowa rezydencja w pobliżu Starego Miasta, przy ul. Bonifraterskiej.


materiały prasowe Greenfields

(Agnieszka Stachurska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [16]

komentarz(16)

NNNN

0 0

Ciekawe co na to Urząd Lotnictwa Cywilnego??
Coś tam mają do powiedzenia przy lotniskach.

13:58, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IsiaIsia

0 0

Może to i formalnie Kostrogaj, ale w praktyce świetna lokalizacja między os. Kochanowskiego a Wielką Płytą - więc z dostępem do infrastruktury miejskiej, której ludzie potrzebują do życia, a nie jakieś zadupie na końcu miasta

14:15, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

Za wszy chyba kupią ludzie te mieszkania jak w Płocku pracy nie ma

14:22, 23.03.2021
Odpowiedzi:4
Odpowiedz

HahaHaha

0 0

Ja tam sobie zbiórkę zrobię na takie mieszkanie.

14:47, 23.03.2021

AdamAdam

0 0

Mieszkania schodzą jak ciepłe bułeczki. Zwłaszcza małe. Kawalerki sprzedają się w godzinę od ogłoszenia, nawet w ciemno.

15:07, 23.03.2021

JaJa

0 0

Kto nie ma to nie ma. Ogólnie mają pieniądze

17:34, 23.03.2021

RadzioRadzio

0 0

Dziwne podjeżdżam pod przedszkole na podolszycach prywatne. To same świetne fury

12:05, 24.03.2021

MM

0 0

Super tylko parkingi zróbcie dla tych wszystkich ludzi

14:34, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AniaAnia

0 0

Suuuper pomysl. !!!!

15:44, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeheHehe

0 0

Nie wyobrażam sobie życia w takim skupisku, gdzie piardniesz i sąsiad za ścianą słyszy

16:09, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

0 0

8 piętrowe bloki to są na tysiąclecia te z długimi ciemnymi korytarzami i ponad setką mieszkań które nory przypominają.

16:16, 23.03.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wstrząśniętywstrząśnięty

0 0

Małe sprostowanie - korytarze już mają oświetlenie sztuczne (bardzo wydajne), bo z natury rzeczy światło dzienne do nich dochodzić nie może. A jak ktoś sobie norę urządził to w takiej norze mieszka, niezależnie od tego czy w bloku, w domku czy w kamienicy.

08:13, 24.03.2021

karol mikoskarol mikos

0 0

ekstra to wygląda!!!

16:25, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

Jeżeli w kwartale ulic w tym 1000‐lecia tzn że wyburzą galerię mosty i dawniejszy PKS osobowy.

16:55, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadekTadek

0 0

Ta inwestycja nie powstanie,ponieważ jest za blisko tak potrzebnego w Płocku lotniska,które jest już , niebezpiecznie i uciążliwie zlokalizowanym archaizmem ,ograniczającym rozwój miasta.

20:26, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kolo1013@wp.plKolo1013@wp.pl

0 0

Hmmm

Dlaczego nie ma żadnego artykułu o obajtku, covidzie ...

Zastanawiające

21:19, 23.03.2021
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PawełPaweł

0 0

O Grodzkim też nic nie ma i mnie to nie dziwi. Piszczą tylko prorosyjskie i proniemieckie media. Nikt w Płocku o tym nie pisze, bo jeszcze mamy tu dziennikarzy a nie sprzedajne świnie.
A czego o covidzie nie wiesz? Pytaj, chętnie pomogę.

23:36, 23.03.2021

Batalion nBatalion n

0 0

Dzisiaj Sąd Najwyższy uznał że rewelacje na temat Obajtka w GW to kłamstwa i pomówienia.
Sorry ale każdy to wiedIal

19:19, 24.03.2021

JarekJarek

0 0

Do lotniska daleko, może ktoś zacznie czytać przepisy, pisanie żeby tylko napisać zero przygotowania merytocznego , pozdrowienia dla normalnych ?

23:45, 23.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sławeksławek

0 0

ludzie piszecie takie bzdury że się czytać nie chce

08:09, 24.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

regionalistaregionalista

0 0

Czy Żydzi oddali już tereny po PKS ie??? Co jest po Rzeźni..... Czuje....

09:34, 24.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

N_MN_M

0 0

Można powiedzieć, że wizualnie to powiew świeżości. Lokalizacja bardzo dobra, bliskość galerii handlowej, dużych sklepów spożywczych, usług, szkół, przedszkoli i niekiedy wyśmiewanego ale jakże praktycznego rynku na "Rembiela". Oby wykonanie było równie atrakcyjne jak wizualizacja i oby cena była skalkulowana uczciwie.

08:42, 26.03.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcdeAbcde

0 0

Ale potworki te bloki. Gorsze niż komunistyczne klocki.
Można taką fajną architekturę postawić, a ostatnio same brzydactwa powstają.
Żadnego balkonu, tarasu. Proste klocki.....

05:46, 07.04.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%