Zamknij

KRDP FM rozszerza swój zasięg. Ma dwie nowe częstotliwości

13:06, 15.07.2019 ok. 1 min. czytania
Skomentuj

Katolickie Radio Diecezji Płockiej będzie nadawało na dwóch nowych częstotliwościach. KRRiT zadecydowała podczas ostatniego posiedzenia o przyznaniu tej rozgłośni częstotliwości w Pułtusku na 99,3 MHz oraz w Rypinie - na 91,6 MHz.
Rozstrzygnęły się konkursy ogłoszone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji pod koniec maja. Wolne były trzy częstotliwości o charakterze społeczno-religijnym: w Rypinie (kujawsko-pomorskie) na 91,6 MHz, w Pułtusku (mazowieckie) na 99,3 MHz oraz w Kamiennej Górze (dolnośląskie). Ten ostatni konkurs rozstrzygnięto już wcześniej, teraz ogłoszono wynik konkursów w Rypinie i w Pułtusku. Jako jedyna wniosek na te częstotliwości złożyła Diecezja Płocka z siedzibą w Płocku, właściciel Katolickiego Radia Diecezji Płockiej (KRDP FM). Otrzymała ona koncesję na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym zarówno w Pułtusku, jak i w Rypinie (do wygaśnięcia zmienianej koncesji).
- Chcieliśmy, aby zasięg radia sięgał całego obszaru Diecezji Płockiej - wyjaśnia decyzję o udziale w konkursie dyrektor KRDP FM, ks. Krzysztof Świerczyński. - Może dziwić, że składaliśmy wniosek również na Rypin, choć jest to inne województwo, ale to także jest zasięg Diecezji Płockiej - tłumaczy.
Jak dodaje, przyznanie tych koncesji spowoduje wzmocnienie sygnału na tym terenie, a tym samym stworzy możliwość słuchania nowej rozgłośni dla mieszkańców Pułtuska i Rypina oraz okolic. - Dla nas jest to oczywiście także większa ilość słuchaczy i większy zasięg - mówi dyrektor KRDP FM. Obecnie KRDP FM obecne jest praktycznie na całym Północnym Mazowszu, począwszy od Płocka i okolic, poprzez Ciechanów, Maków Mazowiecki, Płońsk, pod samą Warszawę, a także Sierpc, Gostynin, Włocławek, no i oczywiście teraz też Rypin i Pułtusk. Jakie są dalsze plany rozwojowe radia? - Nie chciałbym zdradzać tajemnic, ale myślimy o dalszym rozwoju. Szczególnie chodzi tu o nadawanie cyfrowe (DAB+, czyli Digital Audio Broadcasting Plus), a więc w nowej technologii radiofonii cyfrowej. Przyszłość pokaże, w jakim kierunku to pójdzie, ponieważ zależy to również od KRRiT oraz od Urzędu Komunikacji Elektronicznej - podsumowuje ks. Krzysztof Świerczyński. ks. Krzysztof Świerczyński
(Agnieszka Stachurska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%