Zamknij

Podolanka zostanie tymczasowo zamknięta. Dlaczego?

Wiktor PleczyńskiWiktor Pleczyński 14:54, 10.06.2025 Aktualizacja: 15:08, 10.06.2025 ok. 1 min. czytania
1

Użytkownicy płockiej Podolanki będą musieli przez dłuższy czas korzystać z innych lokalnych basenów. Pływalnia będzie zamknięta w ramach przerwy technicznej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku ogłosił, że Pływalnia Podolanka zostanie czasowo zamknięta od 16 czerwca. Basen przejdzie przerwę techniczną.

– Przerwa technologiczna to standardowa i zaplanowana procedura, której celem jest utrzymanie najwyższych standardów czystości, higieny i bezpieczeństwa na terenie Pływalni Podolanka. Zgodnie z warunkami gwarancji oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, raz w roku przeprowadzamy kompleksowe prace serwisowe. Podobną procedurę przeprowadzaliśmy w Aquaparku na przełomie marca i kwietnie tego roku – wyjaśnia MOSiR w Płocku.

Pierwszym etapem przerwy technicznej jest opróżnienie wszystkich niecek basenowych. Niecki są następnie czyszczone, dezynfekowane oraz poddawane niezbędnej konserwacji.

W tym samym czasie odbywa się gruntowne sprzątanie szatni, natrysków, plaży basenowej, zjeżdżalni oraz kratek przelewowych i Strefy SPA. Następnie wszystko jest dezynfekowane i przekazywane do prac konserwacyjnych.

– Prace te polegają na przeglądzie wszystkich urządzeń odpowiadających za utrzymanie właściwych parametrów wody takich jak filtry i pompy, filtrów powietrza oraz atrakcji wodnych. Po przeprowadzeniu tych prac ponownie napełniamy niecki świeżą wodą, poddajemy procesom ultrafiltracji, uzdatniania, chlorowania i podgrzewania – opisuje MOSiR w Płocku.

Końcowym etapem przerwy technicznej jest wykonanie badań jakości wody. Dopiero po otrzymaniu pozytywnych wyników i decyzji Państwowego Inspektora Sanitarnego pływalnia może ponownie przyjąć użytkowników.

Dlaczego tak długo?

Przerwa jest podzielona na 4 etapy:

  • Etap I – Spuszczanie wody z basenów – ok. 5 dni.
  • Etap II – Prace porządkowe, konserwacyjne, przeglądowe oraz serwisowe – ok. 7 dni – szereg tych prac rozpoczyna się już od momentu spuszczania wody, jednak większość z nich wymaga pustych niecek basenowych.
  • Etap III – Napełnianie niecek wodą, uzdatnianie i podgrzewanie – ok. 5 dni
  • Etap IV – Oczekiwanie na wyniki badań wody i decyzję Państwowego Inspektora Sanitarnego – ok. 10 dni

Ponowne otwarcie Pływalni Podolanka jest przewidywane po 4 tygodniach od rozpoczęcia prac.

– Będziemy dokładali wszelkich starań, aby zakończyć prace jak najwcześniej – podkreśla MOSiR w Płocku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [1]

komentarz(1)

LoloLolo

0 0

Małe obroty na "miodolance" to zmniejszamy konkurencję?

22:17, 11.06.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%