Zamknij

Sztuka „Razy dwa” Andrzeja Chichłowskiego. Prapremiera w płockim teatrze

18:29, 06.09.2024 Aktualizacja: 18:49, 06.09.2024 ok. 2 min. czytania
Skomentuj fot. Waldemar Lawendowski fot. Waldemar Lawendowski

"Mówić prawdę, iść w zaparte, łgać, kręcić, ściemniać, motać, udawać, że nic się nie stało? Ale jednak się stało! I to coś takiego, że ho, ho, ho! I się niestety nie odstanie" - tak do obejrzenia spektaklu "Razy dwa" w prapremierowej odsłonie zachęca Teatr Dramatyczny w Płocku. Sztuka zostanie wystawiona tam na scenie kameralnej.

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku (Mazowieckie) w sobotę, 7 września odbędzie się prapremiera sztuki "Razy dwa" Andrzeja Chichłowskiego w jego reżyserii. Będzie to jednocześnie pierwsza premiera płockiej sceny w nowym sezonie teatralnym 2024-2025.

"W +Razy dwa+, i w innych moich sztukach, nie ma znaków ani symboli, są żywi ludzie" - powiedział autor i reżyser Andrzej Chichłowski, cytowany w anonsie spektaklu. Jak przyznał, lubi, gdy postaci jego utworów "stawiane są w sytuacjach ekstremalnie trudnych". Zwrócił tez uwagę, że widzowie najczęściej mają podobne odczucia.

"Z oczywistych względów nie mogę zdradzić fabuły tego, co się wydarzy, ale mogę zapewnić, że będzie zaskakująco i wesoło. Chociaż, rzecz dotyczy sprawy jak najbardziej poważnej" - dodał Chichłowski, zapowiadając prapremierę "Razy dwa".

Jak przypomina płocki Teatr Dramatyczny, Andrzej Chichłowski to nie tylko autor sztuk teatralnych i reżyser, ale też scenarzysta filmowy i aktor, który związany był z tą sceną w latach 1986-1988. Brał tam udział m.in. w spektaklach" "Awantura w Chioggi" Carlo Goldoniego w reżyserii Marcina Ehrlicha, "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredro w reżyserii Jana Skotnickiego czy "Poskromienie złośnicy" Williama Shakespeare’a w reżyserii Danuty Jagły.

Chichłowski jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi - rocznik 1980. Występował w teatrach warszawskich: Komedia, Teatr Polski, Teatr Popularny i Teatr Szwedzka 2/4. Reżyserował na scenach w Elblągu, Słupsku, Koszalinie, Rzeszowie, a także w Warszawie. Grał w filmach i w serialach telewizyjnych, do których pisał również dialogi, jak "Klan", "Na Wspólnej" i "Samo życie".

Chichłowski jest przewodniczącym Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich i pełni funkcję Członka Zarządu Głównego ZASP. W ostatnim czasie ukazała się jego książka "Koniec świata i inne ustrojstwa", zawierająca zbiór pięciu sztuk teatralnych: "Kat", "Klatka", "Szczęśliwy dzień", "Koniec Świata" i właśnie "Razy dwa".

Prapremiera "Razy dwa" w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbędzie się 7 września o godz. 19. W obsadzie znaleźli się: Magda Kuśnierz - Sara, Paula Stępczyńska - Pola oraz Szymon Cempura - Fred i Adam Gradowski - Tom. Autorem scenografii jest Krzysztof Małachowski, muzyki Krzysztof Misiak, a wizualizacji Mateusz Sochacki. (PAP)

mb/ dki/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego

Potomkowie parobków i fornali zniszczyli Szkołę Rolniczą w Trzepowie z wieloletnimi tradycjami. Leokadia Bergerowa w grobie sią przewraca.

absolwent

07:24, 2025-07-15

Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego

Z Kamysza taki minister jak z Ziemkiewicza starosta. Dwóch figurantów.

Ernest

05:15, 2025-07-15

W powiecie płockim będzie nowe miasto?

Prawda jest taka, że najwięcej sensu mają duże ośrodki. Nic nie robi się z tendencją odpływu z miast, nic nie robi się z cenami gruntów, które w miastach są najwyższe i napędzają błędne koło. Z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej jakby taki Płock, Gostynin i Włocławek połączyć w jedno miasto, o pozostałych miejscowościach nie wspominając. Wtedy będzie najłatwiej o miejsca pracy, o wysoki komfort życia, o transport na wysokim poziomie, rozrywki itp. A my zmierzamy w kierunku, gdzie ludzie rozproszą się po wsiach, a na koniec będzie tradycyjny płacz, że transportu nie ma, że szkołę zabrali, komisariat zlikwidowali, drogi dziurawe itd...

bez sensu

01:33, 2025-07-15

PiS: Na płockich pływalniach jest źle

Prawda jest taka, że Ukraińcy więcej wpłacają do budżetu, niż ciągną socjalu. Wiem, trollom i frustratom się to nie spodoba. Na pocieszenie dodam, że ogólnie jestem przeciwny imigracji. Ukraińcy nie zachowują się w Polsce źle i wolę ich niż Hindusów, Pakistańczyków, Marokańczyków, ale po co nam te mieszanie, zwłaszcza przy słabości służb i rządów tego kraju. Niech Polska pozostanie Polską. Masowe migracje to zawsze bomba z opóźnionym zapłonem, gdzie nie ma tarć na tym tle? A PiS robi z ludzi idiotów próbując lansować się na hasłach "stop imigracji", gdy sami bili rekordy wydając ponad pół miliona pozwoleń w zaledwie 12 miesięcy.

Najprawdziwszy Polak

01:27, 2025-07-15

0%