Podstawą remontu małej łazienki będzie dobry plan. Zacznij od wykonania potrzebnych pomiarów, dzięki którym późniejszych wybór potrzebnego sprzętu i mebli okaże się znacznie prostszy. Licz się z tym, że w małej łazience liczy się każdy centymetr, dlatego podejdź do tego zadania z największą starannością. Umiejętnie zagospodaruj całą przestrzeń, np. do pozornie kłopotliwej wnęki wstaw niewielką pralkę (z różnymi modelami możesz zapoznać się choćby tutaj: Euro.com.pl/pralki.bhtml), a zaoszczędzisz więcej miejsca.
Rozmieszczenie wszelkiego wyposażenia powinno być dobrze przemyślane i tworzyć spójną całość. Spróbuj więc rozrysować prosty układ łazienki – możesz stworzyć nawet kilka szkiców i porównać ich zalety oraz wady. Zastanów się, które rozwiązanie okaże się równie funkcjonalne i komfortowe dla wszystkich mieszkańców domu, co estetyczne i efektowne.
Inspirując się projektami innych łazienek o niewielkich wymiarach, pamiętaj, że pomieszczenie pomieszczeniu nierówne. Dostosuj plan działania do własnych oczekiwań i wyzwań, które na Ciebie czekają podczas dalszej aranżacji.
Postaw na jasne kolory. Białe, kremowe czy pastelowe płytki ścienne i podłogowe umiejętnie odbijają światło, dzięki czemu łazienka sprawi wrażenie większej. Ciemne barwy będą przytłaczać – zwłaszcza na dużych powierzchniach, dlatego znacznie lepiej sprawdzą się na elementach dekoracyjnych niż na kafelkach. Ogranicz się do kilku jaśniejszych kolorów – maksymalnie trzech. Nie mieszaj ich zbyt wielu, ponieważ to również może pomniejszać optycznie łazienkę.
Świetny rezultat zapewni też dobre oświetlenie. Im więcej światła w małej łazience, tym lepiej. Sprawdzonym rozwiązaniem są płaskie lampy sufitowe LED zestawione z kilkoma kinkietami, które staną się dodatkowo stylowymi ozdobami na ścianach. Dobrym trikiem na optyczne powiększenie małej łazienki jest wykorzystanie sporego lustra. Pamiętaj, że wcale nie musisz umieszczać go nad umywalką. W innym miejscu może zapewnić lepszy efekt.
Jeśli chodzi o wyposażenie małej łazienki, zdecydowanie warto postawić na minimalizm. Umywalka powinna być nieco węższa (np. o szerokości ok. 50 cm), ale za to głębsza. Takie połączenie zapewni komfort podczas codziennego użytkowania. Dobrze sprawdzają się modele podwieszane i zintegrowane z szafką z wysuwanymi szufladami.
Zamiast wanny, zdecyduj się na prysznic. Szczególną uwagę zwróć na kabiny bez brodzika, czyli typu walk-in. Praktycznym rozwiązaniem będzie prysznic z przesuwanymi, przezroczystymi drzwiami ze szkła. W przypadku montażu WC w małej łazience, zdecyduj się na sedes wiszący. Zajmie mniej miejsca, a do tego ułatwia mycie podłogi na tak niewielkiej przestrzeni.
Zrezygnuj też raczej z wielu mebli. Lepiej sprawdzą się półki wiszące na ścianach niż wysokie gabloty do przechowywania różnych akcesoriów łazienkowych. Stawiaj na wielofunkcyjne rozwiązania, np. szafkę umywalkową z lustrem i wbudowanym oświetleniem.
Aranżacja małej łazienki nie będzie zbyt trudna, jeśli podejdziesz do niej z dobrym planem. Postaraj się wykorzystać każdą zaletę pomieszczenia. Postaw na jasną kolorystykę i wypełnij przestrzeń światłem. Dopasuj odpowiednie wyposażenie, kierując się minimalizmem i funkcjonalnością.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz