Nowoczesna otworzyła biuro poselskie w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nowoczesna w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych nie uzyskała mandatu w naszym regionie. Mimo tego, ugrupowanie postanowiło otworzyć biuro poselskie w Płocku. Na dzisiejszym, oficjalnym otwarciu siedziby na Podolszycach byli liderzy jesiennych list – Marcin Podsędek i Małgorzata Kamińska, a także dwoje posłów Nowoczesnej – Joanna Scheuring-Wielgus oraz Piotr Misiło. 

Jak żartował Marcin Podsędek, “jedynka” w wyborach do Sejmu, uzyskanie przez Nowoczesną mandatu z okręgu płocko-ciechanowskiego jest kwestią czasu. Jak na razie, płocczanie muszą zadowolić się posłami z innych regionów. – Nowoczesna będzie otwierała biura we wszystkich regionach, w których nie uzyskała mandatu – zapowiedział Podsędek.

Z kim będziemy mogli spotkać się w biurze poselskim? Joanna Scheuring-Wielgus jest działaczką samorządową. W 2014 startowała w wyborach na prezydenta Torunia z ramienia ugrupowania KWW “Czas Mieszkańców”, uzyskując nieco ponad 17%. Została wybrana na radną Rady Miasta Torunia. W sejmie zasiada w komisji samorządowej. – Dlaczego wybrałam Płock? Znam Marcina ze Szkoły Liderów. Z Torunia jest 100 km do Płocka, a potem kolejne 100 km do Warszawy. Ostatni raz byłam w Płocku na festiwalu Audioriver, ale też pamiętam, jak jako nastolatka przyjeżdżałam do Płocka po jeansy Levi-Strauss’a. Dlatego “wzięłam” Płock – tłumaczyła posłanka.

– Od 12 lat żyję pomiędzy Szczecinem a Warszawą, wcześniej jeszcze Krakowem. Od czasu do czasu pomieszkuję w Ząbkach, więc też mam 100 km. Chcielibyśmy bywać w Płocku, być dla naszych wyborców. Na pewno będziemy tu przyjeżdżać. Raz w miesiącu jeden poseł tutaj będzie, co do tego nie ma żadnych wątpliwości – zapowiedział z kolei Piotr Misiło, który w przeszłości był m.in. dyrektorem Media Point Grup.

Jaki program dla naszego miasta ma ugrupowanie Ryszarda Petru? Posłowie bez ogródek przyznali, że skoro z Płocka nie pochodzą, to jego bolączek nie znają. – Moglibyśmy oczywiście powiedzieć, że jest problem obwodnicy, ale zabrzmiałoby to sztucznie. My działamy inaczej. Mamy ekspertów, którzy tworzą nasze programy. Zbieramy sugestie dotyczące tego, co jest dla mieszkańców najważniejsze. Kiedy zapytacie nas we wrześniu, będziemy wiedzieć więcej. Nie z perspektywy biurek w Toruniu czy Szczecinie – odpowiadał Piotr Misiło.

Posłowie zapowiadają komunikację z mieszkańcami, wspieranie w parlamencie ważnych dla Płocka inicjatyw. – Być może bardzo trudno w to uwierzyć, ale to działa. Samorządowcy, ale i zwykli ludzie, mogą mieć pewność, że jeśli wyłuszczą nam pewien problem, my to puścimy dalej – mówił poseł.

Niedawno było głośno o Wrocławiu, gdzie tamtejsi radni Platformy Obywatelskiej zdecydowali się zasilić szeregi Nowoczesnej. Działacze zarzekają się jednak, że nie planują “podbierać” radnych. – Oni po prostu do nas zadzwonili, inicjatywa wyszła z drugiej strony. Przegadaliśmy to z zarządem i taka decyzja została podjęta. Mógł ich przejąć PiS, my temu przeszkodziliśmy – wyjaśniła posłanka.

Na uroczystości otwarcia biura pojawili się m.in. działacze płockiego Komitetu Obrony Demokracji oraz przewodniczący rady miasta, Artur Jaroszewski.

Biuro poselskie Nowoczesnej mieści się przy ul. Armii Krajowej 10, czynne będzie w dni powszednie od 15 do 18.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji