Niebawem ostatni etap przebudowy ulicy Kazimierza Wielkiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W połowie sierpnia ma rozpocząć się modernizacja ostatniego odcinka ulicy Kazimierza Wielkiego – od skrzyżowania z Okrzei do Starego Rynku. Miejski Zarząd Dróg wybrał już wykonawcę robót.

Pracami zajmie się konsorcjum firm Waskop i Lipowski. Na Kazimierza Wielkiego rozdzielona zostanie kanalizacja ogólnospławna – na deszczową i sanitarną, powstaną nowe chodniki, nawierzchnia jezdni, nowe będzie oświetlenie. Roboty zaczną się w połowie sierpnia, potrwają do połowy grudnia. Mogą być prowadzone do późnej jesieni, ponieważ ten odcinek ul. Kazimierza Wielkiego będzie wyłożony kostką granitową, a nie asfaltem. Koszt robót – 1,5 mln zł.

Przypomnijmy, że ulica Kazimierza Wielkiego została przebudowana w ubiegłym roku. Na odcinku od ul. Parowa do Nowowiejskiego rozdzielona została kanalizacja ogólnospławna na sanitarną i deszczową, zbudowana została nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, wymienione zostało oświetlenie.

Dziś trwa jeszcze gwarancyjna wymiana fragmentu nawierzchni, ponieważ Miejski Zarząd Dróg zakwestionował jakość asfaltu na jednym z odcinków przebudowanej ulicy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać


Ostatnie Informacje

0
UDOSTĘPNIEŃ
Podziel się!
Dziękujemy za Twoje wsparcie!
Dziękujemy za odwiedziny!
Bądź z nami na bieżąco na Facebooku!
Nie pokazuj tego więcej - JESTEM już fanem!
×
Przeczytam Później
What is a Facebook Save Button?

The save button lets you save the current page to your private list on Facebook for a future use or consultation.
info | close