REKLAMA

Nie tylko ludzie potrzebują szczepień

REKLAMA

Trwa akcja „Zaszczep pupila, to tylko chwila!” w ramach której wojewódzki lekarz weterynarii zachęca do szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie. Zgodnie z przepisami, szczepienia czworonogów to obowiązek.

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii prowadzi akcję informacyjną „Zaszczep pupila, to tylko chwila”. Celem inicjatywy jest promowanie obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego.

W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów.

Wścieklizna to śmiertelna wirusowa choroba, która może dotyczyć zarówno psów, jak i ludzi. Działania profilaktyczne opierające się na wykonywaniu obowiązkowych szczepień psów przeciwko wściekliźnie są niezmiernie istotne. Regularne ich wykonywanie chroni przed zachorowaniem nie tylko zaszczepionego psa, ale również otaczających go ludzi.Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Won ze szczepionkami says:

    Ludzie nie potrzebują szczepień bo wytworzą naturalną odporność. Wsadźcie sobie te trutki w odbyty złodzieje!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU