REKLAMA

Minister Andruszkiewicz: Rządy Platformy Obywatelskiej to był czas bezrobocia i emigracji

REKLAMA

Podczas wizyty w Płocku minister Adam Andruszkiewicz zwracał uwagę, że w czasie kryzysu najważniejsze są stabilne, sprawne rządy i współpraca. Polityk zaznaczył, że to ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta ma takie warunki zapewnić.

10 lipca minister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz przyjechał do Płocka, aby poprzeć reelekcję Andrzeja Dudy. Polityk zaznaczył na wstępie, że ponowny wybór urzędującego prezydenta jest gwarancją dalszego rozwoju i modernizacji kraju.

Minister Adam Andruszkiewicz zwrócił uwagę, że Rafał Trzaskowski był już u władzy wraz z Donaldem Tuskiem. Ten okres ocenił jako czas, gdy Polacy byli nękani wysokim bezrobociem i musieli decydować się na emigrację w poszukiwaniu pracy.

– W roku 2020 mamy bardzo duże wsparcie dla rodzin, program 500+, wyprawka 300+, mamy takie wsparcie dla seniorów jak 13. emerytura, mamy wyraźny wzrost płac. Dla nas fundamentalne i koronne dla rządu RP jest to, że udało nam się zniwelować bezrobocie. To była wielka plaga, która była, niestety, niechlubną wizytówką rządów pana Tuska i pana Trzaskowskiego – mówił minister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Przypominał również, że Rafał Trzaskowski nie jest żadną nowością w polskiej polityce, chociaż w ten sposób jest przedstawiany przez niektóre ośrodki medialne w Polsce.

– Pan Trzaskowski współrządził Polską z panem Donaldem Tuskiem, wówczas to bezrobocie w naszym państwie wynosiło nawet kilkanaście procent, a młodzi ludzie zazwyczaj musieli decydować się na emigrację – podkreślał minister.

fot. Wiktor Pleczyński

Polityk zaznaczał, że to wysiłkiem rządu Zjednoczonej Prawicy i prezydenta Andrzeja Dudy udało się zmniejszyć bezrobocie. Minister wskazał przy tym na oceny gospodarek krajów Unii, jakich dokonała Komisja Europejska. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez komisję, Polska jest krajem, który na tle całej UE wyjątkowo dobrze radzi sobie z walką z kryzysem.

– Komisja Europejska podsumowuje obecnie wszystkie wskaźniki gospodarcze członków Unii Europejskiej i widzimy, że Polska jest na dole tych niechlubnych wskaźników. Jeśli spojrzymy na wzrost w Polsce bezrobocia, to jest on naprawdę minimalny. To sprawiły takie narzędzia jak tarcza antykryzysowa, dzięki której udało nam się uratować wiele polskich firm – mówił Adam Andruszkiewicz.Minister cyfryzacji zwrócił również uwagę na rolę spółek Skarbu Państwa, które włączyły się w walkę z epidemią i kryzysem. Wskazał tu na PKN ORLEN, który prowadził zakupy środków ochrony osobistej, a także rozpoczął produkcję płynów dezynfekujących. Koncern również włączył się w działania wspierające polskie firmy, poszerzając współpracę z nimi, między innymi poprzez wprowadzenie na stacje maseczek ochronnych polskiej produkcji.

fot. Wiktor Pleczyński

– Chcemy zaapelować, aby nie dopuścić Rafała Trzaskowskiego do władzy w Polsce, abyśmy zablokowali powrót układu Platformy Obywatelskiej, który powinien Polakom, moim zdaniem, kojarzyć się z wysokim bezrobociem, z brakiem wsparcia dla rodzin, brakiem wsparcia dla seniorów, z brakiem perspektyw dla młodego pokolenia. To wszystko nam udało się odwrócić, ale to może być kontynuowane tylko wówczas, kiedy będziemy mieli dobrą współpracę pomiędzy parlamentem, rządem a Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej – podkreślał minister.

Adam Andruszkiewicz ocenił, że wygrana Rafała Trzaskowskiego przyniesie wojnę polityczną, chaos i destabilizację.

– Zwycięstwo pana Trzaskowskiego oznacza chaos, oznacza destabilizację, oznacza veto dla veta, oznacza wojnę polityczną, którą obserwujemy dzisiaj w relacjach między Sejmem a Senatem. Dlatego też bardzo mocno apelujemy do wszystkich Polaków, którzy chcą dalszego rozwoju naszego państwa, którzy uważają, że w czasie pandemii najważniejsza jest stabilizacja i bezpieczeństwo, żeby wraz ze swoimi bliskimi i znajomymi w niedzielę oddali głos na pana prezydenta Andrzeja Dudę – podsumował minister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz.

Co oznacza dla polskich firm współpraca z PKN ORLEN?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU