REKLAMA

Mężczyzna z dzieckiem pływał w Wiśle. Zaginął…

REKLAMA

W sobotnie popołudnie strażacy z OSP Słubice otrzymali informację, że w miejscowości Piotrkówek (gm. Słubice) zaginął mężczyzna, którego porwał wir Wisły. Jak się później okazało, zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kępa Karolińska (gm. Iłów). Mężczyzna pływał wraz z dzieckiem przy brzegu, udało mu się wypchnąć dziecko… 

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach, do zdarzenia doszło 20 sierpnia w godzinach popołudniowych. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że w Wiśle topią się dwie osoby.

– Ze wstępnych informacji wynikało, iż grupa osób wybrała się na biwak nad Wisłę – relacjonują strażacy z OSP Słubice. – Mężczyzna wraz z dzieckiem pływał nieopodal brzegu, kiedy został porwany przez wir. Udało mu się wypchnąć dziecko, ale sam został wciągnięty pod wodę i nie wypłynął – wyjaśniają.

Ratownicy medyczni przebadali dziecko, okazało się, że nic mu się nie stało. Jednak mężczyzny nie udało się nigdzie w okolicy zlokalizować, pomimo, że poszukiwania trwały zarówno na brzegu, jak i z łodzi, a wzięły w nich udział jednostki ratowniczo-gaśnicze z Płocka, Słubic, policja z Gąbina i Płocka, a także jednostka straży z Warszawy, na wyposażeniu której znajdował się sonar.

Strażacy zabezpieczali też teren, gdyż duża ilość zebranych gapiów stwarzała ryzyko stworzenia kolejnej niebezpiecznej sytuacji i utrudnienia działań służb na miejscu.



Jak wyjaśniają strażacy z OSP Słubice, poszukiwania prowadzone były z dwóch łodzi i z wykorzystaniem sonaru. Pod wodę schodzili również nurkowie, niestety, mężczyzny nie odnaleziono. Zrobiło się ciemno, w związku z czym zapadła decyzja o zakończeniu poszukiwań.

Ponieważ okazało się, iż zdarzenie miało miejsce na terenie miejscowości Kępa Karolińska (gm. Iłów), teren został przekazany policjantom z Sochaczewa.

Strażacy ostrzegają, że Wisła jest bardzo zdradliwym akwenem, który zdecydowanie nie nadaje się jako miejsce do pływania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU